Рік після анексії: кримські порти під загрозою зупинки

Нелегітимний гендиректор ГУП «Кримські морські порти» Андрій Васюта повідомив, що після незаконної анексії Криму Росією через санкції Заходу і транспортну ізоляцію Криму знизилася прибутковість портів, що ускладнює їх розвиток і підтримку належного технічного стану.

Про це пише УНІАН.

«Згідно з даними, у 2012 році в кримських портах було перевалено 7 млн тонн вантажу, у 2014 році – 3 млн тонн. Така ситуація практично виключила можливість власного інвестування коштів в перспективний розвиток портів та підтримання їх формального технічного стану», – розповідає Васюта.

При цьому, як повідомляється, кримські порти зазнають складнощі у приведенні нормативної документації до норм російського законодавства, що на практиці може призвести до повної їх зупинки.

«Всі ці заходи: оформлення кордонів портів та акваторії, отримання дозволів на відповідні види діяльності, паспортизація гідротехнічних споруд, перевантажувальних комплексів і т. п. вимагають не тільки часових, але і фінансових витрат. У цьому зв'язку я звернувся до федеральних чиновників з проханням продовжити терміни перехідного періоду для кримських портів до повного формування пакету документів в рамках законодавства РФ і дозволити їм виробничу діяльність на базі наявних документів українського зразка», – повідомляє він.

Нагадаємо, порти Криму, після закриття їх Києвом для всіх міжнародних судів, втратили майже весь вантажообіг – більше мільйона тонн (майже в п'ять разів менше показника 2013 року) вантажів у 2014 році пропустив тільки Севастопольський порт. Інші порти мають катастрофічно малі показники.

Відзначимо також, що склад потоку туристів після окупації кардинально змінився. Якщо раніше з України на відпочинок приїжджало майже 4 мільйони туристів на рік, то тепер цей показник впав до 0,4 мільйона.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Найдены новые антитела к ВИЧ, эффективные на 99%

Эффективность антиретровирусной терапии измеряется двумя основными показателями: вирусной нагрузкой (концентрацией РНК ВИЧ в плазме крови) и клеточным иммунитет....

Це може бути цікавим

В эту пятницу Илон Маск представит обновленную концепцию полета на Марс

Глава SpaceX Илон Маск планирует представить свой новый план по колонизации Марса, предусматривающий создание «Межпланетной транспортной системы» (Interplanetary Transport System....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

От Антарктиды откололся огромный айсберг

Спускающийся в море Амундсена ледник Пайн-Айленд – самый «проблемный» в Антарктиде....