Представник Президента передав думку Гаранта по ключовим проблемам країни

У прямому ефірі інформаційної програми «Події» на каналі «Україна» представник Президента в Кабінеті міністрів Олександр Данилюк прокоментував резонансні теми.

Зокрема, публічний арешт Сергія Бочковського та його заступника.

«Такого роду події в країні відбуваються не часто, на такому рівні вперше. Я б не назвав це спектаклем, про це ще рано говорити. Можуть бути різні спекуляції. Головне зараз провести справедливе розслідування, після чого і визначиться - вистава це чи ні», - розповів Данилюк. - Те, що Бочковський та його заступник Стоєцький були випущені судом під заставу - це не дуже хороша новина, хоча подібний крок і передбачений законодавством. Хоча Президент говорив про це неодноразово - це повинно бути припинено на рівні закону. Ті чиновники, які звинувачуються в корупції не можуть бути відпущені під заставу».

Представник Президента в Кабінеті Міністрів заявив, що три кандидатури на посаду голови Антикорупційне бюро будуть представлені на розгляд Президенту вже наступного тижня.

Крім того, він відзвітував, на що пішли кошти, переказані України в рамках першого траншу МВФ. Половина з них пішла на поповнення золотовалютних резервів, а друга половина, за словами Олександра Данилюка пішла на покриття дефіциту бюджету. Це не обов'язково виплата боргів, це можуть в тому числі й інші витрати, наприклад будівництво фортифікаційних споруд.

За словами Олександра Данилюка, незначне зміцнення курсу гривні пов'язане з політикою, яку проводить Національний банк. Напряму гроші, які надає МВФ, не можуть бути спрямовані на стабілізацію гривні, як це розуміють люди. Наприклад, гроші на продаж валюти, щоб забезпечити попит на валюту - для цих цілей ці гроші використовуватися не можуть.

За словами Олександра Данилюка зміцнення гривні до курсу 21,7 за долар - це питання довгострокового тренда. Короткостроково може статися все, що завгодно. І в прогнозах МВФ, і в прогнозах Національного Банку - реалістична оцінка курсу гривні на рівні 22.

Олександр Данилюк розповів про можливості отримання наступного траншу від МВФ: «Для того, щоб ми отримали наступний транш, ми повинні виконати умови цього траншу. Місія приїде до нас в червні, вона оцінить повноту виконання всіх умов і прийме рішення про наступний транш».

Представник Президента в Кабінеті Міністрів розповів про виконання зобов'язань, передбачених у коаліційній угоді: «Коаліційна угода - це широкий документ, який включає в себе в тому числі й зобов'язання по євроінтеграції. Зараз зобов'язання виконані менше ніж на 10%».

Олександр Данилюк прокоментував тему кадрових змін в Національному Банку та економічному блоці уряду, які повинні були відбутися після отримання траншу МВФ: «Зараз ми переоцінюємо ситуацію. Відбудуться ці зміни, чи ні - я не можу коментувати. Якщо подивитися на економічний блок, є два ключових міністра, які номіновані від «Блоку Петра Порошенка» - Наталія Яресько та Айварас Абрамовічус. І вони показують дуже успішні результати роботи. Якщо говорити про пані Яресько, то це залучення рекордного кредиту від МВФ, і вона на цьому не заспокоїлася, вона займає дуже активну позицію щодо залучення додаткових коштів. Але головне не в тому, чи задоволений ними Президент. Вони працюють не на Президента, вони працюють на людей. Тому тут важливо, як люди їх оцінюють, а оцінюють вони їх позитивно».

Представник Президента в Кабінеті Міністрів заявив, що що нові санкції проти Росії будуть введені найближчим часом: «Рішення РНБО вже є. Це відбудеться найближчим часом. Ці санкції стосуватимуться не всіх російських підприємств, вони будуть стосуватися фізичних та юридичних осіб, які пов'язані з людьми, причетними до подій у Криму і на Сході».

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Ярош вказав на сумну тенденцію в ЗСУ

Відчутні позитивні зміни у Збройних силах України можуть бути знищені через появу в армії великої кількості людей з неправильною мотивацією....

Це може бути цікавим

Ученые показали впечатляющее изображение Юпитера

Это уникальное фото было сделано 1 сентября космическим аппаратом NASA "Юнона", который совершил восьмой оборот вокруг газового гиганта....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Раді жорстко висловилися з приводу весілля сина Луценка

Подробиці весілля сина генерального прокурора України Юрія Луценка вказують на "втрату відчуття реальності" українською владою....