Українці вважають Росію агресором - опитування

71,8% громадян України вважають, що РФ є державою агресором, стороною конфлікту на сході України, а 66,1% вважає незаконні організації "ДНР" та "ЛНР" терористичними, що не мають права представляти населення відповідних територій.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 12 березня 2015 року, передає "Інтерфакс-Україна".

Як наголошується в прес-релізі, поширеному Центром Разумкова в четвер, такої позиції дотримуються абсолютна або відносна більшість у всіх регіонах України. Протилежної думки дотримуються 8,4% і 19,6% респондентів відповідно.

56,1% опитаних вважають конфлікт на сході України загарбницькою війною РФ проти України, 15,6% - сприймають як громадянський конфлікт між проукраїнськи і проросійськи налаштованими жителями України, 18,6% - як боротьбу між РФ і США за сфери впливу. Загарбницькою війною РФ проти України конфлікт на Донбасі вважають абсолютна більшість жителів західного і центрального регіонів і відносна більшість опитаних на півдні, сході та Донбасі.

42,4% опитаних переконані в необхідності надання західними державами Україна летальної зброї. 34,6% респондентів вважають, що надання такої зброї ускладнить мирне вирішення конфлікту, 11,2% - що надання такої зброї принципово не змінить ситуацію, а 11,7% - вагалися з відповіддю. Ставлення до цього питання має виразне регіональну відмінність: підтримують надання летальної зброї 66,8% опитаних у західному та 51,2% - у центральному. Вважають, що надання такої зброї ускладнить мирне вирішення конфлікту 42,3% респондентів у південному, 49,5% східному регіонах і 61,2% - на Донбасі.

32,8% опитаних вважають, що слід продовжувати АТО до відновлення контролю України над окупованими територіями, 30,6% підтримують надання цим територіям особливого статусу у складі України, а 17,9% підтримують відділення цих територій від України. При цьому 47,9% (проти 33,3%) підтримують припинення будь-яких економічних зв'язків між Україною і контрольованою бойовиками територією, включаючи соціальні виплати, постачання енергоресурсів, закупівлю вугілля і т.п., до повного відновлення контролю над нею. Цю ідею підтримуює абсолютна більшість опитаних на заході (74,7%) і в центрі України (53,7%), і не підтримуює абсолютна більшість опитаних на сході (50,1%) та Донбасі (52,8%).

48,6% респондентів підтримують думку, що громадян України, які підтримали російську агресію проти України, анексію Криму, сепаратистські рухи на сході і півдні, треба позбавляти українського громадянства. Не підтримують цю думку 33% опитаних. Підтримуює таку думку абсолютна більшість жителів заходу (77,4%) і центру (56,0%), не підтримує половина жителів Донбасу (50%).

Результати Мінських домовленостей позитивно оцінюють 34% опитаних, негативно - 22,2%, нейтрально - 25,5%. Решта вагалися з відповіддю або нічого не знають про ці домовленості. Немає одностайної думки і в кожному з регіонів, за винятком Донбасу, де 57,1% позитивно оцінили поточні результати домовленостей.

Опитування було проведено з 6 по 12 березня, всього було опитано 2009 респондентів у віці від 18 років у всіх регіонах України за винятком анексованого Росією Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Області розподіляються по регіонах таким чином: захід - це Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська та Чернівецька області, центр: - Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області та місто Київ, південь - Миколаївська, Одеська, Херсонська області, схід - Дніпропетровська, Запорізька, Харківська області, Донбас: Донецька та Луганська області.

Раніше повідомлялося, що згідно з соцопитуванням, проведеним в Росії, громадяни цієї країни погано ставляться до США (73%) і країнам ЄС (64%), а до України відчувають негативні почуття тільки 55%.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Почему с Донбасса выгнали кадыровцев

Кадыровцы на Донбассе: «Утверждают, что любимое дело чеченцев — беспредел....

Це може бути цікавим

Мужчина воткнул осиновый кол в могилу школьного обидчика

Пьяный ивановец воткнул осиновый кол в могилу и разрубил топором надгробие своего школьного обидчика, об этом сообщает РИА «Новости» со ссылкой на местное управле....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Грибами і сміттям розжилися кияни на вихідних

Столична "Батьківщина" спільно з "Батьківщиною Молодою" провела акцію "Чиста країна - моя Батьківщина" у лісопарку "Виноградар"....