Експерти порахували скільки коштуватиме "відродження райрад"

Комісія Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку прийняла проект рішення про управління місцевими районними радами. За підрахунками «Публічного аудиту», в рік функціонування районних рад коштуватиме киянам щонайменше 60 млн грн.

Про це повідомляє перс-служба громадської організації.

«Раніше у столиці працювало 600 районних депутатів – по 60 осіб у кожній раді. У 2010 році і їх діяльність обходилася в 27 млн грн на рік, тобто 45 тис. грн на кожного депутата. Тепер Київрада пропонує затвердити депутатський корпус у кількості 520 осіб, тож його утримання за цінами і витратами 2010 року становитиме 23,4 млн грн», – зазначає аналітик «Публічного аудиту» Андрій Вігірінський.

Експерт додає: «якщо цю суму проіндексувати хоча б на офіційний рівень інфляції за останні чотири роки, врахувати зростання тарифів на комунальні послуги, які входять у кошторис витрат на утримання райрад, то в кращому випадку рік функціонування районних рад у Києві коштувати киянам щонайменше 60 млн грн. І це не беручи до уваги вартість самих виборів, капітальних вкладень тощо».

«Тобто, в той час, як країна воює, люди зубожіють, усі навколо говорять про необхідність скорочення видатків на держапарат, депутати вигадують собі додаткові посади. Мабуть, однопартійців нікуди прилаштовувати на роботу», – зауважує незалежний аудитор.

На переконання керівника «Публічного аудиту» Максима Гольдарба, поновлення райрад не матиме якісного репрезентативного ефекту. «Крім цього, будьмо відверті, райради сьогодні не по кишені бюджету Києву. Адже заборгованість столичної скарбниці становить 12 млрд грн, 8 млрд грн із яких потрібно виплатити вже в цьому році», – вказує він.

Тому «Публічний аудит» схиляється до думки, що така ініціатива є лише передвиборним популізмом, а не бажанням міських депутатів розвивати місцеве самоврядування. До того ж, на сьогодні спостерігається чітка тенденція щодо відмови від районних рад у містах з районним поділом. Такі міста, як Львів, Одеса, Миколаїв, Харків мають аналогічні з Києвом проблеми, але справляються з ними без додаткових інституцій та навантажень на бюджети.

Нагадаємо, рішенням про управління місцевими райрадами передбачено поновлення функціонування райрад в столиці в складі 520 осіб депутатського корпусу (по 46 депутатів у Голосіївській, Печерській, Подільській та Шевченківській райрадах та по 54 депутати в Дарницькій, Деснянській, Дніпровській, Оболонській, Святошинській та Солом’янській райрадах). Вибори, за планами столичних депутатів, можуть відбутися вже восени 2015 року.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Хулиганы разбили окно в маршрутке на Лесном массиве

В Киеве неизвестные разбили окно в маршрутном автобусе....

Це може бути цікавим

Стало известно, сколько людей живет в Киеве

По состоянию на 1 августа 2017 года в Киеве официально проживает 2,926 миллиона человек....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Києві таксі в’їхало в маршрутку, є постраждалі

У Києві на вулиці Гетьмана поблизу Індустріального мосту таксі зіткнулося з маршруткою....