Депутати та фахівці не змогли вирішити, що робити з держвласністю

"Державна власність: повернути вкрадене чи все приватизувати?" - Відповіді саме на це запитання шукали у першому випуску нового ток-шоу Першого Національного "Дебати PRO", прем'єра якого відбулася 1 квітня.

Присутня у студії аудиторія та фахівці у сфері державної і приватної власності не намагалися перетягти канат на свій бік і нав'язати комусь власну думку, а, як і передбачено форматом проекту, шукали компромісних рішень.

"Якщо ви не довіряєте цій державі, як ви можете довіряти їй керувати вашою власністю?", – звучало з трибуни, де аудиторія підтримує приватизацію.

"Але є стратегічні підприємства, як, наприклад, завод Антонова, які держава взагалі не має права продавати. Так само, як і нафтопровід", – стверджував депутат Київради Сергій Гусовський.

На що народний депутат України Павло Різаненко протиставив той факт, що хоч перелік стратегічних підприємств затверджений законом, не всі з них є справді такими: "У переліку стратегічних підприємств, затвердженому законом, десь тисяча чотириста сімдесят вісім підприємств, з яких більше тисячі де-факто такими не є. До того ж, є стратегічні підприємства, яких у цьому переліку немає. Тому потрібно відрізняти форму від суті. У нас наклалося не тільки питання ефективності, а й питання монополізації і питання відсутності законності. Але як управляти держаною власністю, коли директори державних підприємств не несуть ніякої відповідальності? Як у таких умовах держава може забезпечити ефективний контроль?".

"Навіть сьогоднішнє законодавство має дуже багато зобов'язань, які покладаються на інвестора. Проблема в тому, що майже ніколи ці зобов'язання не виконуються. Для ефективного держуправління обов'язково має бути чітке законодавство, бо власність зобов'язує!", – запевняв народний депутат України Андрій Іллєнко.

"Ми бачимо, що держава дуже погано володіє, дуже погано керує. Корупція, наче рак, убиває цю країну, – висловив свою думку Давид Кізірія, радник Адміністрації Президента України. – Ми повинні зараз відкрити усім рівні можливості. І треба починати з нуля. І чи реально це зробити, залежить тільки від вас. Просто треба придумати ці механізми: якщо не намагатися – нічого не вийде. Коли ви об'єднуєтесь, вам усе вдається. Якщо у вас прокуратура не працює, не треба відмовлятися щось робити, щоб і економіка не працювала. Ви зараз повинні перейти від Майдану вулиці до Майдану креативного".

За півтори години дискусій, запитань і фахових відповідей спільні рішення було знайдено: шість компромісних варіантів запропонувала аудиторія у студії.

З них експерти шляхом рейтингового голосування обрали три. Перший компроміс – залучати до керування державними підприємствами топ-менеджмент із західною освітою. Друга пропозиція полягає у продажу держпідприємств на відкритих аукціонах, третя передбачає незалежний аудит державних підприємств.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Как Россия использует социальные сети, чтобы сеять раскол среди американцев

"Только через Facebook связанные с Россией самозванцы провели сотни миллионов взаимодействий с потенциальными избирателями, которые полагали, что общаются с собратья....

Це може бути цікавим

Казначей "Талибана" рассказал о схеме финансирования группировки Кремлем

"Россия спонсирует военные операции "Талибана"* против НАТО в Афганистане через тайную программу отмывания прибыли от продажи топлива", - сообщает британская газет....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Актер Джерард Батлер госпитализирован после аварии на мотоцикле

По данным портала TMZ, падение произошло после того, как Батлера «подрезал» автомобиль....