Бородай розповів про домовленості «ДНР» з Ахметовим

Російський диверсант і один з кураторів донецьких сепаратистів Олександр Бородай, виступаючи на зустрічі російських націоналістів, організованій в Москві редактором сайту "Супутник і Погром" Єгором Просвірніним, розповів про роль олігарха Рината Ахметова у підтримці ДНР і його домовленостях з проросійськими бойовиками. Настільки відверті зізнання у співпраці з донецьким олігархом сепаратисти ДНР озвучили вперше, пише Четвертая власть.

На питання Просвірніна про те, чому в "народних республіках" досі залишається власність Рината Ахметова, яка не була націоналізована, як обіцяли раніше, Бородай відповів:

" Давайте уявимо таку штуку, що ми націоналізували пана Ахметова. Підприємства, що належать Ринату Ахметову і знаходяться на території ДНР з дивовижною стійкістю весь цей час працюють. Пану Ахметову в силу того, що він весь цей час був стовпом і засновником української політики тобто, людиною, яка практично неформально "тримала Україну"... Нуу, так би мовити, йому нинішній стан справ вигідний. Поясню чому.

У нього дуже багато ворогів серед нинішньої київської влади, серед істеблішменту... І одним з головних ворогів є персонаж на прізвище Коломойський. Так от, Ахметову вигідно, коли його підприємства знаходяться на території ДНР і виробляють продукцію. Йому ж вигідно, щоб ця продукція відправлялася на експорт. Вона повинна відправитися. Куди? В Італію. Як вона може відправитися? Через порти. Через які? Єдиний порт для нього доступний - це Маріуполь".

Далі Бородай досить прямо заявив, що Маріуполь не було узято військами сепаратистів лише тому, що між ними і Ахметовим фактично існувала домовленість. Сепаратисти залишили олігархові український порт, щоб він мав можливість вивозити з окупованої території продукцію своїх підприємств, а олігарх за це став підтримувати сепаратистів ДНР продуктами.

"От і здогадайтеся, чому ми не взяли Маріуполь у вересні місяці, хоча такі можливості були. Тому що - як він може витягувати свою продукцію з терористичної території (на думку Західного світу) Донецької республіки в Італію? Ну природно - ніяк. Він не може її звідти вивозити. Відповідно, він повинен возити з української території, а єдиним доступним йому портом (є) Маріуполь. Одеси вже немає. Одеські порти контролюються Коломойським, і він туди Ахметова не пустить ніколи. Тому єдино можливий варіант, щоб благополучно функціонував бізнес Ахметова - це Маріуполь повинен залишатися під жовто-блакитним українським прапором.

Ахметов вивіз свою продукцію в Італію, отримав гроші. На що витрачаються ці гроші? Звичайно, в першу чергу на пана Ахметова, на що ж іще? А ви знаєте обсяг гуманітарної допомоги, яку пан Ахметов поставляє в ДНР? Донецька республіка почасти живе з цієї гуманітарної допомоги. І підприємства пана Ахметова, працівники цих підприємств, які є громадянами ДНР, отримують зарплату. Давайте уявимо, що ми націоналізували підприємства пана Ахметова. Ось націоналізували, все стало народне наше добро. І що ми з ним робитимемо? Веземо продукцію в Італію і продаємо?! Кому? Уявіть представників ДНР, які постукали в офіс в якому-небудь Мілані і кажуть: "ось ми вам чушки привезли, 100 тисяч тонн чушок".

Монолог Бородая і його зізнання в тому, що між сепаратистами ДНР і Ринатом Ахметовим існує домовленість, викликав обурення у присутніх у залі. Єгор Просвірнін кілька разів перебивав куратора донецьких сепаратистів і заперечив, що займатися експортом продукції з ДНР міг би який-небудь російський олігарх (!), Проте Бородай заявив, що російські олігархи зробити цього не зможуть.

"Ніхто з російських олігархів за цю справу не візьметься. По-перше, в Росії повно своєї такої продукції, її дівати нікуди. Наша промисловість, в тому числі і металургійна, працює на 40% можливостей на сьогоднішній день. Міжнародні контракти така штука, вони укладаються на певний обсяг поставок, а потім переукладаються. І будь-якому експерту легко з'ясувати, звідки надійшла крадена продукція...

Одним словом Росія не може продавати ахметівську продукцію, це дійсно не-ре-аль-но. А що буде, якщо вона не буде продаватися? Не буде надходити гуманітарна допомога, не отримуватимуть зарплату робітники, інженери і всі інші. Що це означатиме для Донецької республіки? Голод. Звичайний голод. Не такий, як зараз. А справжній, серйозний", - пояснив він.

Шокований досить цинічними зізнаннями Бородая Єгор Просвірнін констатував, що війна в Донбасі фактично виявилася марною:

"Все буде точно так само, тільки вивіску змінять і розбомблять половину міста. Ви можете бути проти фашизму, за фашизм, бути антифашистом або фашистом - ким завгодно, але головне, що результати приватизації 90-х святі", - вигукнув він із сарказмом.

У відповідь на це Бородай сказав, що соціальної революції Донбасу ніхто не обіцяв, і головною метою війни була революція імперська і національна, в ім'я великої Росії.

Інтерв'ю Олександра Бородая, як і всі відео з заходу російських націоналістів, є на каналі ресурсу "Супутник і Погром". Виступ Бородая, присвячений співпраці сепаратистів з Ахметовим, починається з 16-ї хвилини.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Жуткое ДТП в Харькове: что известно на данный момент

"Установлены личности 3 погибших: Александр Евтеева (27 лет), Нина Кобисева (28 лет), Елена Умаева....

Це може бути цікавим

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У львівському ресторані отруїлися 12 осіб

У львівському ресторані "Панська чарка" отруїлися 12 осіб, у тому числі двоє дітей, повідомила Львівська міська рада....