Екологічні активісти зняли музичний кліп про свою боротьбу

Київський гурт AndrosLand презентував дебютний відеокліп на пісню «This world is not for sale» («Цей світ – не для продажу»).

Прикметно, що третина відеоряду – хроніка природоохоронного спротиву харків’ян 2010 року, коли прості люди захищали від вирубки парк Горького. Так про драматичні події, що тривали півтора місяця, нагадали засобами мистецтва.

«Ігрову» частину кліпу було знято у 2014 році, над зйомками працювали Марина Ляпіна і Максим Флуд. Автор музики – Олег Андрос, слова написані київською поетесою Іриною Бабаніною. Жанр, у якому створена пісня, можна охарактеризувати як darkwave.

Розповідає Олег Андрос, засновник гурту, а також активіст-природоохоронець:

«Ми вирішили вибудувати сюжетну канву кліпу на основі трьох прикметних протестних подій останнього десятиріччя. Ними стали спротив вирубці парку Горького у Харкові (2010 р.), перебудові Гостиного двору у Києві (2013 р.) і Майдан (зйомки 18-20 лютого 2015 р.). Перша подія – найгучніший за всю історію України природоохоронний протест. Майже місяць тривала ненасильницька акція харків’ян, які, сидячи на деревах та обіймаючи їх, прагнули зупинити злочинну побудову траси через «зелені легені» Харкова. Однак міліція спільно з бандитами брутально зупинили волевиявлення громади, і трасу таки побудували. У кліпі використано відеохроніку останнього, найдраматичнішого дня спротиву, записану декільком учасниками протесту.

Друга подія – епізод боротьби за збереження історичного обличчя Києва. У 2012-2013 рр. група відчайдушних киян захопила та півроку утримувала Гостиний двір – пам’ятку архітектури кінця ХІХ сторіччя, яку прагнула спотворити будівельна фірма (зробивши з нього торгівельно-офісний центр). У кліпі використано відео Марини Ляпіної, зняте 13 лютого 2013 р. під час розгону самоорганізованої «республіки», яка існувала завдяки активістам у Гостиному дворі.

І, нарешті, фіналом історії, викладеної у кліпі, є кадри з Майдану лютого 2014 р., зняті також Мариною Ляпіною. Чоловік на інвалідному візку, який протистоїть озброєним силовикам, повстанці в масках і палаючі барикади Майдану – сюрреалістичний калейдоскоп, після якого головна героїня зі щасливого майбутнього перериває хроніку минулого».

Гурт AndrosLand створено у 2011 р. київським журналістом, еко-активістом та письменником Олегом Андросом. Пісня «This world is not for sale» увійде до дебютного альбому гурту, вихід якого планується цього року. Наживо глядачі зможуть почути цю та інші пісні AndrosLand після повернення Олега із зони АТО, де він служить у лавах ЗСУ в рамках четвертої хвилі мобілізації.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Продукты, которые возбуждают аппетит

Несмотря на то что жиры давно реабилитированы диетологами и признаны неопасными для талии, одно их свойство оставалось неизученным....

Це може бути цікавим

Київський метрополітен попередив про зміни в роботі через футбол

У київському метро у зв’язку з проведенням футбольного матчу між київським Динамо та донецьким Шахтарем буде змінено режим роботи деяких станцій....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Одеському СІЗО знайшли мертвим ув'язненого

На території Одеського слідчого ізолятора було знайдено мертвим арештанта....