ЄС в 15 разів скорочує квоти на українську пшеницю

На тристоронніх переговорах Європарламенту, Єврокомісії і Мальтійського головування, що відбулися у вівторок в Страсбурзі, було погоджено скорочення квот на ряд українських сільськогосподарських товарів.

Так, встановлено річні квоти для меду в 2500 тонн, для томатів оброблених в 3000 тонн, пшениці в 65000 тонн, кукурудзи в 625 000 тонн, ячменю в 325 000 тон.

“Дуже цікава новина поруч із безвізом. А означає вона те, що практично скасовують і так невеликі преференції для поставок української пшениці до ЄС (було 950 тис тонн., стало - 65, майже в 15 раз). Лобіюють таке скорочення їхні місцеві виробники”, - зазначає економіст Олександр Кравчук.

За його словами, з іншими товарами поки легше, але, можливо, лише тому, що вітчизняні виробники поки що не тіснять європейських.

“Аналіз, який робив минулого року, в таблиці 2 порівнював важливість безмитної торгівлі з ЄС для українських товарів. Прогнозував і тоді, що якщо українські аграрії нарощуватимуть присутність в Європі, то ЄС звузить пільги для України, але не очікував, що так швидко. Кому безвіз, а кому й безквот”, - каже дослідник.

Раніше Соцпортал повідомляв, як вплине безвіз на внутрішній туризм України у 2017 році.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Як виглядає зсередини скандальний театр на Подолі

ЗМІ опублікували фотографії зсередини скандального театру на Подолі....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Езда следом оказалась универсально аварийной

Несмотря на распространенность дорожных аварий факторы риска опасного вождения исследованы слабо....