Економіст розповів, по кому вдарить пенсійна реформа

Уряд схвалив проект закону щодо реформи пенсійної системи. Його тексту наразі немає, однак прем'єр -міністр Володимир Гройсман на власному прикладі продемонстрував нововведення/

За його словами, вийти на пенсію українці зможуть у 60 років, але лише за умови, якщо трудовий стаж досяг 25 років. Прем’єр підкреслив, що у свої 39 років вже має 23 роки сажу. Отже дані вимоги більш ніж прийнятні.

Втім, власний приклад Гройсмана не дуже типовий для України, завив в ефірі радіо Ераканидат економічних наук, активіст Соціального руху Захар Попович.

На жаль, детінізацію зайнятості уряд тільки зараз зайнявся, ще й не дуже ефективно. Страждати будуть люди, які в дев’яностих та двотисячних були неоформлені Тоді, на жаль, ніяких заходів не вживалося, щоб це викорінити, – зазначив економіст.

Що ж стосується інших категорій майбутніх пенсіонерів, то по наявній інформації, при стажі від 15 до 25 років можна буде виходити на пенсію у 63 роки, а при стажі до 15 років пенсію можна буде отримувати тільки з 65 років. Крім того, кожні 12 місяців вимога до страхового стажу буде збільшуватися на 1 рік. Таким чином, в 2028 році, аби отримати пенсію за віком у 60 років, необхідно буде мати страхового стажу 35 років.

Попович підкреслив, що це гнучкий коридор пенсійного віку, який фактично збільшує ефективний пенсійний вік дуже суттєво.

При цьому ще й скасовуються особливі умови виходу на пенсію для працівників сфер освіти, медицини, соцзахисту. Тільки для військових залишається, – уточнив експерт.

На питання щодо того чи було збільшення пенсійного віку вимогою Міжнародного валютного фону, Попович зазначив, що МВФ дійсно ставить одну з вимог збалансувати пенсійний фонд.

Серед варіантів для цього є підвищення пенсійного віку і таке інше. Але вони підкреслюють, що це буде рішенням нашої влади. І МВФ підкреслює, що є багато інших вимог. Фонд вже багато років нам каже про те, що треба щось робити з трансферним ціноутворенням, треба менше виводити в офшори, треба більш прозору систему оподаткування, треба детінізувати економіку. Але в цих питаннях наш уряд, на жаль, наш уряд стоїть на смерть. Як мільярди доларів виводились нашими олігархами як в сфері сільського господарства, так і в залізорудній та металургійній промисловості, так і виводяться, – каже економіст.

Він нагадав, що зараз в Кривому Розі відбувається протест, робітники вимагають збільшення зарплат в шахтах до 1000 доларів.

Це, на жаль, для них єдиний вихід і підвищити пенсії, і запобігти виведенню грошей в офшори. Тому що уряд не приймає ніяких заходів, щоб нормально оподатковувати весь цей трансферний експорт, який би дав суми, порівняні з обсягом пенсійного фонду, якщо б це все нормально обкладалось податками, – зазначає експерт.

Рекомендуємо прочитати

Британские истребители подняли по тревоге, чтобы перехватить российские самолеты

В Великобритании с шотландской базы Лоссимут по тревоге подняли два истребителя, чтобы перехватить российские самолеты....

Це може бути цікавим

Антитела показали Киеву "Солнце"

Музыканты открыли концерт песнями из альбома "Солнце"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Боевики массово калечатся и бегут с передовой на Донбассе

Из-за проверки, российские офицеры заставляют боевиков копать окопы день и ночь, из-за чего последние массово бегут с передовой....