Окупований Донбас дуже схожий на окуповану Абхазію

Окупований Донбас дуже схожий на окуповану Абхазію

Про це йдеться в матеріалі dw.com «Дорогою з Києва до Донецька: «Тепер у нас як в Абхазії»».

 — Якось моя подружка відпочивала в Абхазії. Вона розповідала мені про якісь там блокпости, переходи, переїзди. Я тоді не могла нічого зрозуміти, — каже Аліна. А ось же воно — тепер все тут, у нас — показує вона руками на обстановку навколо.

Пішохідна черга —  понад півтисячі людей. Вони мерзнуть на холоді, але вистоюють годинами. Це найдешевший варіант пройти блокпости. А потім на автобусах з пересадками добиратися додому. Але є інші варіанти. Прямо біля поїзда людей очікують перевізники на мікроавтобусах. 500 гривень з людини — і дорога в 50-100 кілометрів займе десь п’ять — шість годин. Але це краще, ніж, пересуваючись на власному автомобілі в загальній черзі, застряти на ніч на блокпосту. Потік автомобілів контролюють якісь люди, схожі на «братків» з 90- их. Вони ж торгують місцями у черзі, створюючи «пільгові» для тих, хто платить.

Українські прикордонники зустрічають такого перевізника як довгоочікуваного гостя. Отримують від нього маленький презент — пачку сигарет. Виглядає зворушливо — як нібито донецькі водії підтримують українських бійців сигаретами. Але, за спостереженнями пасажирів, такі ж презенти водії вручають і на ДНРівському блокпосту.

 — Швидше за все, в цих пачках якась оплата за проїзд позачергово — домислюють пасажири, звинувачуючи обидві сторони конфлікту в комерційній змові.загрузка...

Читайте також

Коментарі