«Київпастранс» незаконно виселяє і не знає, скільки має гуртожитків?

КП «Київпастранс» виселило з кімнат відпочинку одного зі своїх водіїв, який оприлюднив факт аварійного стану тролейбуса, посилаючись Положення про гуртожитки. Однак згідно даних департаменту ЖКІ КМДА, приміщення гуртожитком не є.

17 листопада водій тролейбусу Андрій Троян був виселений із кімнат відпочинку Куренівського ТРЕД. На його думку, причиною виселення з приміщень, де він проживав кілька місяців і вносив відповідну плату, стало членство у Вільній профспілці залізничників України (ВПЗУ). Адміністрація посилалась на Положення про гуртожитки (2015), згідно з яким «жила площа в гуртожитках не надається особам, які забезпечені житлом у тому самому населеному пункті, де зареєстровано гуртожиток». Як вважає начальство, норма підлягає застосуванню: водій проживає у с.Биківня, яке формально входить у межі столиці.

17 листопада А.Троян звернувся до керівництва КП «Київпастранс». У відповіді за підписом в.о. директора з транспорту С.Литвинова йдеться, що працівник не має права на поселення.  «Враховуючи те, що Ви зареєстровані у Деснянському районі м.Києва, підстави для надання вам жилої площі у гуртожитку Куренівського тролейбусного ремонтно-експлуатаційно депо відсутні», – повідомили у КП. Раніше подібну позицію висловив у відповіді на запит в.о. директора Куренівського ТРЕД Руслан Карабчук. Важливо, що наказу чи розпорядження про виселення не було: чиновники висловили свою позицію у листі, який оскаржити неможливо.

list_trojan

Однак це суперечить відомостям, викладеним у листі Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА. Як зазначено у відповіді на запит, в управлінні КП «Київпастранс» знаходяться шість гуртожитків, але на території Куренівського ТРЕД (вул.Сирецька, 25) їх не має. У відповідності до Положення про гуртожитки, «жилі будинки реєструються як гуртожитки» у виконавчому комітеті районних  у місті Києві державних адміністрацій.

«Виходить, що «Київпастранс» не знає, скільки має гуртожитків? Або ж керівництво КП свідомо вводить громадськість в оману, адже приміщення КТРЕД – не гуртожитки. Відтак, посилатись на відповідне Положення неприпустимо. Приміщення, з якого виселили водія, має інший правовий статус: це будівля, яка надається на оплачуваних умовах усім працівникам. Цей статус подібний до кімнат відпочинку чи готелів на вокзалах. Правила проживання кімнат відпочинку дозволяють виселення лише у виключних випадках, як звільнення. Невизначений правовий статус будівлі – це проблема бюрократів, а не працівників», – коментує юрист, активіст «Соціального руху» Віталій Дудін. На його думку, київська влада має посприяти вселенню водія до кімнат відпочинку.

gurtozhitok

Статут КП «Київпастранс» передбачає, що предметом діяльності є, зокрема,надання послуг у будинках; надання житлово-комунальних послуг та послугу сфері відпочинку.

Як раніше писав Соцпортал, у депо «Київпастрансу» поширювали персональні дані активіста, який надіслав запит до КМДА.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Как хочется быть наконец Украиной - письмо из оккупированого Луганска

Я так понимаю, в Луганске есть две самые крутые и самые конкурентно способные вещи: свой ДОМ (дом как жилье и как лучшее место на свете) и сносная стоимость газа....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Шмели научили друг друга играть в футбол

Учёные из Лондонского университета Королевы Марии обнаружили, что шмели могут научиться передвигать объект к цели (загонять шарик в лунку), наблюдая за моделью насекомого или за живым сородичем....