Україна прожила рік без російського газу, однак в РФ заговорили про можливе...

Україна прожила рік без російського газу, однак в РФ заговорили про можливе відновлення постачання

25 листопад пройшов рівно один рік з моменту, коли Україна перестала купувати газ у Росії. Про це повідомляє  прес-служб Нафтогазу. 

— Сьогодні виповнюється рік, як НАК «Нафтогаз України» не імпортує газ з боку Російської Федерації. Ця дата є знаковою для незалежної України, оскільки ще три роки тому газ був головним символом політичної та економічної залежності нашої держави від північного сусіда. Ця залежність реалізовувалася за рахунок обсягів поставок і ціни на російський газ і примушувала Україну до політичних і економічних поступок, — йдеться в повідомленні.

Втім, як відомо, влітку 2016 року став активно обговорюватися тема можливого відновлення імпорту з РФ. Київ наполягав на прийнятті додаткової угоди до газового контракту від 2009 року, в якому було б зафіксовано відмову російської сторони використовувати умова «бери або плати», а також уточнені точки входу газу на територію України, однак Москва не погодилася на такі умови.

В той же час міністр енергетики РФ Олександр Новак н зустрічі з віце-президентом Європейської комісії з енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що Росія готова поставити Україні до 4 млрд куб. м газу.

— Мова йде про постачання від 1,5 до 4 млрд куб м газу… Якщо говорити про механізм поставок газу при надходженні відповідних коштів, ці обсяги «Газпромом» будуть поставлені гарантовано, — сказав міністр РФ, якого цитує Інтерфакс.

Новак також повідомив, що сторони домовилися про проведення тристоронньої зустрічі по газу за участю України, Росії та ЄС.загрузка...

Читайте також