Україна прожила рік без російського газу, однак в РФ заговорили про можливе відновлення постачання

25 листопад пройшов рівно один рік з моменту, коли Україна перестала купувати газ у Росії. Про це повідомляє  прес-служб Нафтогазу. 

- Сьогодні виповнюється рік, як НАК "Нафтогаз України" не імпортує газ з боку Російської Федерації. Ця дата є знаковою для незалежної України, оскільки ще три роки тому газ був головним символом політичної та економічної залежності нашої держави від північного сусіда. Ця залежність реалізовувалася за рахунок обсягів поставок і ціни на російський газ і примушувала Україну до політичних і економічних поступок, - йдеться в повідомленні.

Втім, як відомо, влітку 2016 року став активно обговорюватися тема можливого відновлення імпорту з РФ. Київ наполягав на прийнятті додаткової угоди до газового контракту від 2009 року, в якому було б зафіксовано відмову російської сторони використовувати умова "бери або плати", а також уточнені точки входу газу на територію України, однак Москва не погодилася на такі умови.

В той же час міністр енергетики РФ Олександр Новак н зустрічі з віце-президентом Європейської комісії з енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що Росія готова поставити Україні до 4 млрд куб. м газу.

- Мова йде про постачання від 1,5 до 4 млрд куб м газу... Якщо говорити про механізм поставок газу при надходженні відповідних коштів, ці обсяги "Газпромом" будуть поставлені гарантовано, - сказав міністр РФ, якого цитує Інтерфакс.

Новак також повідомив, що сторони домовилися про проведення тристоронньої зустрічі по газу за участю України, Росії та ЄС.

Рекомендуємо прочитати

Троих россиян поймали при незаконном пересечении границы с Украиной

В Сумской области были задержаны трое граждан РФ за незаконное пересечение границы с Украиной....

Це може бути цікавим

Спостерігачі ОБСЕ зафіксували збільшення руху військового транспорту на кордоні з РФ

У Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ повідомили, що спостерігачі, яких бойовики не допустили в окупований Новоазовськ Донецької області, відзначають збільшен....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Помер український музикант

У Львові у віці 71 років помер відомий музикант Юрій Шаріфов, який був засновником ансамблю "Жива вода", у якому починали кар'єру Лілія Сандулеса та Іво Бобул....