Під Києвом лікарі відмовились рятувати однорічного малюка

Під Києвом лікарі відмовились рятувати однорічного малюка

Однорічний хлопчик на Київщині подавився шматочком печива і ледь не загинув через відмову місцевих лікарів надати необхідну допомогу.

Як повідомляє канал Україна, мама хлопчика Юлія дала своєму однорічному синові Артему печиво на сніданок. Малюк подавився.

— Я перевернула дитину, між лопаток почала стукати. І бачу, що допомогти йому далі не можу, – згадує жінка.

Жінка викликала «швидку». Маленького пацієнта повезла до найближчої лікарні в Броварах.

— Ми ще навіть не встигли зайти до приймального відділення, як лікар, яка сиділа на прийомі – сказала – ні, це не до нас. Ми таких не беремо, у нас немає апарату, який міг би йому допомогти. Везіть до першої міської центральної, – розповіла Юлія.

Однак рятувати дитину відмовилися і в цій медустанові.

— Бронхоскопії дитячої немає, у нас немає анестезіолога дитячого, – переказує слова лікарів молода мама.

З ледь дихаючим малим на руках Юлії запропонували їхати із Броварської лікарні до іншої – до міста Боярка. Або своїм ходом добиратися до столичних медиків. «Швидка», яка привезла маму з дитиною до лікарні, чекати не стала. У пошуках медичної допомоги жінка з дитиною змушена була їздити на таксі.

Юлія з маленьким Артемчиком потрапили на огляд до лікарів лише до обіду. Їхні поневіряння закінчилися в дитячій лікарні Охматдит. І, майже біля самої лікарні в Києві, хлопчик самостійно відкашляв їжу.

На момент звернення ознак дихальних розладів у дитини вже не було, – розповіла Ванда Малінецкого, дитячий хірург.

Чому дитині не допомогли відразу в Броварських медустановах – пояснює один з місцевих головлікарів. Каже: не мали права. Відсутні потрібні фахівці та обладнання.

— Це наказ департаменту охорони здоров’я – хворі з гострою патологією до 5 років відправляти до Боярки, – виправдовується медик.

А ось за своїх колег з швидкої допомоги, каже, соромно – вони не мали права залишити пацієнтів і виїхати, оскільки «швидка» не має права виїхати із закладу, поки не передадуть хворого з рук в руки іншого лікаря.

Тим часом головний лікар додає: на весь Броварський район з 170 тисячним населенням у них тільки 5 карет «швидкої». А за нормою повинно бути втричі більше.загрузка...

Читайте також

Коментарі