Надсилати запит до КМДА небезпечно: у депо "Київпастрансу" поширюють персональні дані активіста

У столичному Куренівському тролейбусному депо незаконно поширюють дані активіста «Соціального руху» Віталія Дудіна. На поверхах кімнат відпочинку розклеєно кількадесят копій запиту про публічну інформацію до КМДА разом з персональними даними запитувача.

За свідченнями очевидців, розклейку здійснила комендант за вказівкою директора депо. У такий спосіб КП «Київпастранс» відреагувало на інформацію про порушення, зазначають активісти.

У запиті до голови КМДА Віталія Кличка витребувались відомості про те, чи зареєстровано гуртожитки на території Куренівського ТРЕД (вул.Сирецька, 25). Нещодавно звідти виселили водія з вільної профспілки Андрія Трояна, посилаючись на «Положення про гуртожитки». Як вважає Віталій Дудін, приміщення депо є «кімнатами відпочинку» і мають інший правовий статус: «Керівництво влаштувало істерику, оскільки побоюється, що використанню майна з невизначеним правовим статусом настане кінець. Мешканців переконують, що їх виселять, а винними у цьому будуть активісти».

- Надсилати запити на отримання публічної інформації небезпечно, адже існує ризик витоку даннх. На запиті стоїть печатка КМДА, що свідчить про проходження цих даних через канцелярію адміністрації. Запит було переадресовано Департаменту транспортної інфраструктури та Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА. Далі мало місце «опрацювання» даних, але не у спосіб, передбачений законом, – коментує запитувач.

За статтею 11 Закону про інформацію, не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди. До такої інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про адресу. Недодержання встановленого порядку захисту ПД, що призвело до незаконного доступу до них карається згідно статті 188-39 КУпАП. Окрім цього, встановлено кримінальну відповідальність за незаконне використання та поширення конфіденційної інформації про особу (стаття 182 ККУ). Як відомо, у відповіді на запит міститься формулювання про те, що запитувачі мають, зокрема, права передбачені статтею 8 Закону України «Про захист персональних даних».

В.Дудін звернувся до Управління інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації КМДА. Там підтвердили, що на адресу та контакти поширюється Закон про захист персональних даних і поширювати їх заборонено.

- Персональні дані завжди захищаються. В будь-якому випадку. Якщо вони розклеюють цей запит на стіну чи розмістять в соціальній мережі, то це буде порушенням закону. Завдання «Київпастрансу» – забезпечити недоторканність ваших персональних даних, - заявили у КМДА.

Представник відділу висловив думку, що поширення персональних даних є порушенням, якщо до них мають доступ особи, яким не делеговано підготовку відповіді.

У свою чергу Руслан Карабчук, в.о. директора депо, де поширювались дані, за даними активістів, опосередковано підтвердив, що вважає поширення подібних даних законним.

- Ви такий запит зробили, так? А він що, непублічний цей запит? Нема його у вільному доступі?, - заявив він.

За збереження персональних даних і за підготовку відповіді на запит, за його словами, відповідає начальник відділу кадрів. Назвати ім’я даної особи він відмовився.

Як раніше писав Соцпортал, з кімнати відпочинку на території депо примусово виселили водія Андрія Трояна, який є членом незалежної профспілки та оприлюднив факт аварійного стану тролейбуса. Пізніше активісти оприлюднили відео примусового виселення водія.

Рекомендуємо прочитати

В Киеве на Оболоне пропали пожилая женщина

В Киеве разыскивают 77-летнюю Аллу Панасенко, которая пропала без вести....

Це може бути цікавим

Археологічні розкопки на Поштовій опинились під загрозою знищення

26 квітня на сайті Київської Міської Ради з'явилася петиція....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Експерт: Країною керують золотозубі жлоби

Країною керують золотозубі неосвічені жлоби, які сидять на всіх рівнях влади і блокують будь-які спроби що-небудь змінити, поліпшити або розвинути, вважає Керуючий партнер Creative Quarter Ілля Кенігштейн....