Екс-голова розвідки розповів про російську агентурну мережу в Україні

Російська агентурна мережа в Україні готувалась дуже довго і має кілька рівнів. Її виявлення потребуватиме довгих років праці вітчизняної контррозвідки.

Про це заявив екс-голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Зокрема, екс-керівник СЗР наголосив: Агентурна мережа в Україні є комплексною. З одного боку, це давні співробітники агентури, які знаходяться під глибоким прикриттям.  Така мережа входить у вищі ешелони нашої влади. І ми маємо наслідки: ми втратили Крим, ми втратили ряд територій і є ряд прорахунків з оборони та безпеки. Це не обов’язково має бути та людина, яка кричить: я агент Москви. Навпаки – це можуть бути нібито патріоти, але є здача територій, здача наших інтересів, все це свідчить про те, що така агентура є, і вона глибока. СБУ тут повинна глибоко вести розробку. По наслідкам  – хто допустив до таких наслідків, хто не спрацював. Це ж не тільки була активна фаза сприяння, фаза здачі інтересів також характеризує таких людей, які займали тоді посади і повинні були упереджувати такі дії.  В першу чергу – Крим.

Микола Маломуж також відзначив, як, на його думку, мало б діяти керівництво держави, щоб уникнути анексії Криму.

- Керівництву держави та керівництву СБУ давали рекомендації діяти в першу ніч на упередження. Центральний апарат СБУ, його співробітники та  співробітники західних та центральних обласних УСБУ повинні були висадитись в Криму і  терміново зайняти органи управління. Паралельно арештувати Аксьонова, наприклад, Константинова, взяти в розробку ще 36 об’єктів – «Русскій Блок», «Рускоє Єдінство» і «Рускоє козачество» і вже ніяких зелених чоловічків би там не з’явилося. Однак цього не було проведено на першому етапі, – наголосив силовик.

Також, Маломуж відзначив, що в нашій країні діє агентура і на нижчих рівнях: Є ще агенти на локальному рівні – в зоні АТО, на рівні окремих груп,  які добувають конкретну інформацію і віддають по різним каналам спецслужбам РФ. Це багатоешелонна модель, яка працює в Україні. Вона потребує глибокої розробки професіоналів з контррозвідки для того, щоб їх виявити та припинити їх діяльність. Адже такі люди приносять більше шкоди України, аніж  десь на фронті.

Рекомендуємо прочитати

Українка перемогла у міжнародному конкурсі супермоделей

В Індії пройшов фінал конкурсу Supermodel International, на якому перше місце посіла українка Олена Сподинюк, повідомляється на офіційній сторінці організаторів конкурсу у Facebook....

Це може бути цікавим

Шубу стюардессы из Титаника продали за невероятную сумму

Шубу, которую носила стюардесса Мейбл Беннетт на Титанике, продали на аукционе памяти Титаника, за 232 тысячи долларов....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В оккупированном Луганске ночью прогремел взрыв

В некоторых квартирах многоэтажек вылетели стекла в окнах, о пострадавших информации все еще нет....