Україна перетворюється на останній європейський офшор - експерт

Верховна Рада лібералізувала контроль за трансфертним ціноутворенням. Це поєднується із низькими ставками та відсутністю суворого покарання за ухилення від податків.

Про це пише юрист, активіст "Соціального руху" Віталій Дудін.

- З позиціонуванням нашої держави все стає ясно. Ми – останній європейський офшор. Це наша історична доля і основа державності. Олігархи переконали нас, що задоволення кіпрських та нідерландських псевдоінвесторів – запорука стабільності, - зазначає експрет.

Так, за його словами, на минулому тижні парламент схвалив чергову податкову реформу, якою послабив контроль за трансфертним ціноутворенням. Тепер за операції на суму до 150 млн грн з офшорами не треба звітувати.

- Польща, як найбагатша сусідня країна, має жорстке законодавство про ТЦ. Там відсутні кількісні пороги для підготовки звітів. Набрання чинності законом про ТЦ (2013) неодноразово відкладалось, а перші санкції наклали лише в цьому році: за несвоєчасну подачу звітів оштрафовано 31 компанію на 10 млн грн. Стільки тримає під подушкою середній нардеп, - пише Дудін.

Крі того, за його словами, згідно дослідження Doing Business, в Україні майже не найнижчі у Європі податки на прибуток. Нижчі ставки податків мають хіба що Молдова та Румунія, що «славляться» низькими соцстандартами. П.н. – сукупне податкове навантаження відносно ВВП.

Білорусь – 18% (п.н. – 54,8%) Молдова12% (п.н. – 40,4%) Польща – 19% (п.н. – 40,4%) Росія – 20% (п.н. – 47,5%) Румунія16% (п.н. – 38,4%) Словаччина – 22% (п.н. – 51,6%) Угорщина – 10-19% (п.н. – 46,5%) Україна – 18% (п.н. – 51,9%)

- Економічний бум 50-70-их років супроводжувався високим оподаткуванням багатіїв та корпорацій. Приміром, цьогоріч у Франції корпоративний податок складає 33,33%, а сукупне податкове навантаження сягає 62,8%. У найсоціальнішій державі світу Норвегії ставка 27%. Перше місце за легкістю ведення бізнесу посіла Нова Зеландія, де корпоративний податок 28%. Україна, яка створює багатіям більш сприятливі умови, встановила зарплатний анти-рекорд, - каже юрист.

Більш того, за його словами, кіпрські податкові радники радять використовувати для оптимізації Угоду про уникнення подвійного оподаткування з Україною, що зберігає досить сприятливі положення стосовно оподаткування доходів від приросту капіталу принаймні до 2019 р.

- Ми залишаємось чи не останньою країною в Європі, яка не приєдналась до конвенції про автоматизований обмін податковою інформацією. Нашим податківцям просто не цікаво, в яких банках олігархи зберігають свої гроші (мабуть, вони про своїх колег і так все знають). В нас немає ув’язнення за ухилення від оподаткування. Гуманізація кримінального законодавства у цій частині відбулась ще при В.Януковичу у 2011 році. Стаття 212 ККУ передбачає відповідальність у вигляді штрафу. Навіть у США за це садять, - наголошує юрист.

За його словами, способи зробити нашу країну багатшою відомі.

- Потрібно прийняти ряд простих рішень в інтересах працюючих. Слід обмежити свободу великого бізнесу та, як мінімум, конфіскувати активи офшорних компаній. Інакше наша країна перетвориться на притулок для найжадібніших капіталістів, - стверджує активіст.

Рекомендуємо прочитати

Автомобільний газ чекає подорожчання

Роздрібні ціни на зріджений газ будуть рости через великий дефіцит поставок, викликаний рядом несприятливих чинників....

Це може бути цікавим

Киянка забила до смерті перукарку через "погану" зачіску чоловіка

У Києві жінка побила до смерті робітницю перукарні через зачіску чоловіка, яка їй не сподобалася....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Разработана перчатка, распознающая жесты

По уверениям авторов разработки из Калифорнийского университета в Сан-Диего, Smart Glоve распознает сделанные рукой жесты и превращает их в текст....