Україна перетворюється на останній європейський офшор — експерт

Україна перетворюється на останній європейський офшор — експерт

Верховна Рада лібералізувала контроль за трансфертним ціноутворенням. Це поєднується із низькими ставками та відсутністю суворого покарання за ухилення від податків.

Про це пише юрист, активіст «Соціального руху» Віталій Дудін.

— З позиціонуванням нашої держави все стає ясно. Ми – останній європейський офшор. Це наша історична доля і основа державності. Олігархи переконали нас, що задоволення кіпрських та нідерландських псевдоінвесторів – запорука стабільності, — зазначає експрет.

Так, за його словами, на минулому тижні парламент схвалив чергову податкову реформу, якою послабив контроль за трансфертним ціноутворенням. Тепер за операції на суму до 150 млн грн з офшорами не треба звітувати.

— Польща, як найбагатша сусідня країна, має жорстке законодавство про ТЦ. Там відсутні кількісні пороги для підготовки звітів. Набрання чинності законом про ТЦ (2013) неодноразово відкладалось, а перші санкції наклали лише в цьому році: за несвоєчасну подачу звітів оштрафовано 31 компанію на 10 млн грн. Стільки тримає під подушкою середній нардеп, — пише Дудін.

Крі того, за його словами, згідно дослідження Doing Business, в Україні майже не найнижчі у Європі податки на прибуток. Нижчі ставки податків мають хіба що Молдова та Румунія, що «славляться» низькими соцстандартами. П.н. – сукупне податкове навантаження відносно ВВП.

Білорусь – 18% (п.н. – 54,8%)
Молдова12% (п.н. – 40,4%)
Польща – 19% (п.н. – 40,4%)
Росія – 20% (п.н. – 47,5%)
Румунія16% (п.н. – 38,4%)
Словаччина – 22% (п.н. – 51,6%)
Угорщина – 10-19% (п.н. – 46,5%)
Україна – 18% (п.н. – 51,9%)

— Економічний бум 50-70-их років супроводжувався високим оподаткуванням багатіїв та корпорацій. Приміром, цьогоріч у Франції корпоративний податок складає 33,33%, а сукупне податкове навантаження сягає 62,8%. У найсоціальнішій державі світу Норвегії ставка 27%. Перше місце за легкістю ведення бізнесу посіла Нова Зеландія, де корпоративний податок 28%. Україна, яка створює багатіям більш сприятливі умови, встановила зарплатний анти-рекорд, — каже юрист.

Більш того, за його словами, кіпрські податкові радники радять використовувати для оптимізації Угоду про уникнення подвійного оподаткування з Україною, що зберігає досить сприятливі положення стосовно оподаткування доходів від приросту капіталу принаймні до 2019 р.

Ми залишаємось чи не останньою країною в Європі, яка не приєдналась до конвенції про автоматизований обмін податковою інформацією. Нашим податківцям просто не цікаво, в яких банках олігархи зберігають свої гроші (мабуть, вони про своїх колег і так все знають). В нас немає ув’язнення за ухилення від оподаткування. Гуманізація кримінального законодавства у цій частині відбулась ще при В.Януковичу у 2011 році. Стаття 212 ККУ передбачає відповідальність у вигляді штрафу. Навіть у США за це садять, — наголошує юрист.

За його словами, способи зробити нашу країну багатшою відомі.

— Потрібно прийняти ряд простих рішень в інтересах працюючих. Слід обмежити свободу великого бізнесу та, як мінімум, конфіскувати активи офшорних компаній. Інакше наша країна перетвориться на притулок для найжадібніших капіталістів, — стверджує активіст.загрузка...

Читайте також

Коментарі