Студенти з Донбасу змушені повертатися додому, — юристка

Студенти з Донбасу змушені повертатися додому, — юристка

Студенти, які закінчили навчання в українських ВНЗ, змушені по закінченню навчання повертатися на неконтрольовані території.

Про це під час круглого столу «Соціально-гуманітарні права людини в Україні: контекст національних меншин і внутрішньо переміщених осіб» заявила юрист Марина Татаринцева. Круглий стіл відбувся в інформагентстві «Укрінформ» з ініціативи громадської організації «Центр прав меншин».

—  Незважаючи на скасування інституту прописки, українські громадяни все одно пов’язані реєстрацією за місцем проживання, а переселенці з Донбасу ще й довідкою ВПЛ, яка також прив’язана до місця реєстрації. У цій ситуації основний удар припав на молодь, а саме студентів, які закінчили вищі навчальні заклади. з гуртожитків вони виписалися. місцепроживання знайти не можуть. Дорого, а якщо з реєстрацією, то ще дорожче. Державних програм для підтримки молодих фахівців з числа переселенців — немає. По суті вони залишаються один на один зі своєю проблемою, багато хто змушений повертатися додому, на територію війни, — заявила Марина Татаринцева.

Молоді люди не можуть отримати послуг в сфері охорони здоров’я, а також,  працевлаштуватися в мирних регіонах України, вважає правозахисниця.загрузка...

Читайте також

Коментарі