Перемога Трампа: США стане країною з дуже високою нерівністю

Українці так засмучені виборами в США, ніби вони в них брали участь. Насправді, в цій ситуації жаль американців. Про це на своїй сторінці в Facebook пише журналіст та активіст ГО "Соціальний рух" Віталій Дудін.

1. Якщо Обама йшов на вибори під гаслом „Change”, то хочеться аби головним лейтмотивом Трампа стало „No Change”. Чимало американців помилились галочкою і обрали Трампа. За словами дослідника Т.Пікетті, США була країною з високою нерівністю: 1% найбагатших володіє 35% капіталу (у Європі – 25%). З приходом до влади виразника інтересів корпорацій США має всі шанси наблизитись до пророкованої на 2030 р. категорії «дуже висока нерівність».

2. Поки в Європі руйнується соціальна держава, то в США її толком ніколи не було. Обама лише починав її будувати, запровадивши той же „обамакер”. Трудового законодавства в Штатах як не було і не виникло (звільнити можна майже будь-кого, а ті права, що в нас належать всім від народження – там виборюються на окремих підприємствах, наприклад, доплати за надурочні). Зате вдалось вибудувати модель протидії офшорам, на яку будуть спиратись багато інших країн. Спроби ре-індустріалізації та створення робочих місць були недостатньо ефективними через брак коштів, відзначають економісти типу П.Кругмана. Також Обамі дорікають, що значна частина зусиль спрямовувалась за межі США, що, звісно, не може сприйматись негативно світом.

3. Кому в цій ситуації легко, так це українцям. Всі ілюзії мають розвіятись на рахунок того, що нам хтось допоможе. Відкладати деолігархізацію більше не можна – від цього залежить вирішення внутрішніх і зовнішніх питань. Набуває актуальності гасло британських соціалістів „Neither Washington, nor Moscow”.

4. В чому секрет електорального успіху? Трамп мав такий високий анти рейтинг, що мало хто об’єктивно дивився на його рейтинг. Ідеологія, як бачимо, знову набирає ваги. Тому на зміну ліберальному консенсусу має прийти щось цікавіше. Ще один висновок – в нас дуже зрозуміла виборча система!

5. Ладно, ще трохи жаль Порошенка. Якщо він не введе санкції проти Трампа після того, як ввів їх проти блогерів чи акторів, то навіщо нам цей закон?

Рекомендуємо прочитати

В Европе официально появилась купюра в 0 евро.

Германия с разрешения Европейского центрального банка выпустила партию купюр номиналом ноль евро....

Це може бути цікавим

​В США поймали заключенного спустя 32 года после побега

Власти штата Арканзас на юге США сообщили о поимке заключенного, находившегося в бегах 32 года....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Под Киевом состоялся показ Bloody Queen by MILANIA

Линия одежды «Bloody Queen by MILANIA» направлена не только на то, что бы порадовать поклонников прекрасными летними платьями, но и для того, что бы ещё раз привлечь внимание ....