Перемога Трампа: США стане країною з дуже високою нерівністю

Українці так засмучені виборами в США, ніби вони в них брали участь. Насправді, в цій ситуації жаль американців. Про це на своїй сторінці в Facebook пише журналіст та активіст ГО "Соціальний рух" Віталій Дудін.

1. Якщо Обама йшов на вибори під гаслом „Change”, то хочеться аби головним лейтмотивом Трампа стало „No Change”. Чимало американців помилились галочкою і обрали Трампа. За словами дослідника Т.Пікетті, США була країною з високою нерівністю: 1% найбагатших володіє 35% капіталу (у Європі – 25%). З приходом до влади виразника інтересів корпорацій США має всі шанси наблизитись до пророкованої на 2030 р. категорії «дуже висока нерівність».

2. Поки в Європі руйнується соціальна держава, то в США її толком ніколи не було. Обама лише починав її будувати, запровадивши той же „обамакер”. Трудового законодавства в Штатах як не було і не виникло (звільнити можна майже будь-кого, а ті права, що в нас належать всім від народження – там виборюються на окремих підприємствах, наприклад, доплати за надурочні). Зате вдалось вибудувати модель протидії офшорам, на яку будуть спиратись багато інших країн. Спроби ре-індустріалізації та створення робочих місць були недостатньо ефективними через брак коштів, відзначають економісти типу П.Кругмана. Також Обамі дорікають, що значна частина зусиль спрямовувалась за межі США, що, звісно, не може сприйматись негативно світом.

3. Кому в цій ситуації легко, так це українцям. Всі ілюзії мають розвіятись на рахунок того, що нам хтось допоможе. Відкладати деолігархізацію більше не можна – від цього залежить вирішення внутрішніх і зовнішніх питань. Набуває актуальності гасло британських соціалістів „Neither Washington, nor Moscow”.

4. В чому секрет електорального успіху? Трамп мав такий високий анти рейтинг, що мало хто об’єктивно дивився на його рейтинг. Ідеологія, як бачимо, знову набирає ваги. Тому на зміну ліберальному консенсусу має прийти щось цікавіше. Ще один висновок – в нас дуже зрозуміла виборча система!

5. Ладно, ще трохи жаль Порошенка. Якщо він не введе санкції проти Трампа після того, як ввів їх проти блогерів чи акторів, то навіщо нам цей закон?

Рекомендуємо прочитати

В Минобразования подсчитали, когда исчезнут очереди в детсады

В течение трех лет в Украине можно решить проблему очереди в детских садах....

Це може бути цікавим

Samsung возвращает в продажу "взрывной" Galaxy Note 7

Компания Samsung официально заявила о намерении снова начать продажу версии смартфона Galaxy Note 7, производство которого было ранее приостановлено из-за многочисленных взрывов аккумуляторов....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Политолог: Навальный становится политиком федерального уровня

Навальный становится политиком федерального уровня....