Сьогодні кожна четверта пісня на радіо буде українською мовою

Сьогодні кожна четверта пісня на радіо буде українською мовою

Як повідомляє «РБК-Україна», сьогодні набуває чинності закон від 16 червня 2016 р. № 1421-VIII «Про внесення змін у деякі закони України щодо частки музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій».

 «Вже сьогодні кожна четверта пісня на українському радіо буде українською мовою», — написав на своїй сторінці в Facebook президент Петро Порошенко.

Метою документа є забезпечення у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 50% національного аудіовізуального продукту. Так, тепер телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою в обсязі не менше 35% від загального обсягу пісень, поширених протягом доби, а також не менше 35% від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 7.00 і між 14.00 і 15.00 та 22.00.

Обсяг частки пісень державною мовою та іноземними мовами, які є офіційними мовами Європейського союзу, визначається в ліцензії на мовлення телерадіоорганізації.

З дня набрання чинності цим законом мінімальна частка ведення передач державною мовою має становити протягом першого року — не менше 50%, протягом другого — не менше 55%, протягом третього — не менше 60%.

 загрузка...

Читайте також

Коментарі