Нацбанк погіршив прогноз ВВП

Нацбанк погіршив прогноз ВВП

Національний банк України погіршив оцінку зростання валового внутрішнього продукту країни в 2017 році з 3% до 2,5%, а в 2018 році — з 4% до 3,5%.

Про це йдеться в інфляційному огляді НБУ, оприлюдненому ввечері в четвер, передає Інтерфакс-Україна.

— Перегляд прогнозу на наступні два роки пов’язаний з гіршою зовнішньою кон’юнктурою для українських експортерів в порівнянні з попередніми очікуваннями, — йдеться в огляді НБУ.

На думку Нацбанку, враховуючи рекордне світове виробництво зернових в 2016 — 2017 маркетинговому році, ціни на них будуть залишатися на низькому рівні, а ціни на сталь теж не продемонструють значного зростання через високі обсяги її пропозиції на світових ринках.

У той же час основним драйвером економічного зростання, як і в поточному році, в 2017-2018 роках будуть інвестиції, вважають в центробанку.

— Також помірно буде відновлюватися приватне споживання. Його зріст стимулюватиме реалізація відкладеного попиту і збільшення доходів населення. Додатковим фактором збільшення як споживання, так і інвестицій стане пожвавлення кредитної активності завдяки зниженню процентних ставок в економіці, — наголошується в звіті.

НБУ також уточнює, що зберіг прогноз економічного розвитку на поточний рік незмінним — на рівні 1,1%.

За його оцінками, зростання ВВП в третьому кварталі 2016 року в порівнянні з аналогічним кварталом 2015 року прискорилося вкрай незначно — до 1,6% з 1,4% у другому кварталі.

 загрузка...

Читайте також