ГПУ хоче позбавити Новинського недоторканості

ГПУ хоче позбавити Новинського недоторканості

Генеральний прокурор України Юрій Луценко 3 листопада опублікував у Facebook фотокопію представлення до Верховної Ради на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від Опозиційного блоку Вадима Новинського.

Відповідно до документу, управління ГПУ з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, здійснює досудове провадження, де фігурує в тому числі і Новинський, за фактом перевищення влади та службових повноважень колишніми високопосадовцями (екс-президентом Віктором Януковичем, екс-главою МВД Віталій Захарченко, нардепом Вадимом Новинським,  екс-головою міліції Києва Валерієм Коряком та ін.) при незаконному позбавленні волі особистого помічника, нині покійного предстоятеля УПЦ митрополита Київського (Сабодана В.М), а саме – архієпископа Переяслав-Хмельницького Вишневського Олександра (Драбинка О.М.).

Досудове розслідування встановило, що у вересні-грудні 2013 року Новинський, маючи статус народного депутата, був співучасником злочину проти волі, честі і гідності особи, а також у сфері службової діяльності.

23 червня митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) від Української православної церкви (Московського патріархату) звернувся в поліцію із заявою про погрози розправою з боку народного депутата Вадима Новинського.

Він стверджував, що депутат після богослужіння в місті Корець Рівненської області покликав митрополита та «у грубій формі запропонував «поговорити»».

«Новинський почав нецензурно ображати мене у присутності інших людей, які в цей час виходили зі святої обителі. Новинський у супроводі охоронців наздогнав мене і штовхнув кілька разів, продовжуючи ображати нецензурною лайкою з обіцянками «побити обличчя» і закликаючи піти за ріг монастиря, де він виконає свою обіцянку», — заявив митрополит.загрузка...

Читайте також