Останнім часом від імені Митрополита Олександра Драбинка почали надходити дивні інформаційні матеріали.
Перший — щодо заборони абортів в Україні був розповсюджений близько місяця тому.
Другий — більш грунтовний, оздоблений білбордом у Києві, надійшов на адреси українських ЗМІ вчора.
— Від імені православних священиків попереджаємо: надягаючи святкові маски, мало хто замислюється про те, що разом з ними переймають образи сатанинської нечисті і в деякій мірі, бісівське світовідчуття. Люди уподібнюють себе бісам і тим самим принижують і знищують свій образ, даний їм Богом, — йдеться у листі з електронної адреси ol.drabinko@gmail.com, —  Релігійний сатанізм в змісті Геловіна проявляється буквально у всьому. Наприклад важливим атрибутом сучасного біснування є така «мила забава», як випрошування і роздаровування цукерок та інших солодощів. По суті, це ритуал приношення їх темним силам. Але школярі про це не знають. Як і їхні батьки, що розчуленні дивляться на дитячі забави не вдаючись в суть.
Від імені митрополита висловлюється вдячність нардепу Андрієві Лозовому,  за його пост у Фейсбуці, та висловлюється обурення тим, що «задовго до вихідних столицю України заповнили атрибути нечисті, ряд закладів нічного типу «прикрашали» фасади перевернутими хрестами».
— Я як митрополит розумію, що мої ідеї можуть бути не підтримані в інтернеті та не отримають широкого охоплення, тому разом з громадою Спасо-Преображенсього собору, де веду службу, вирішили гроші зібрані з пожертвувань за останній період витратити на соціальну рекламу в місті.  Наша мета — відмова від нав’язуваних традицій, які не відповідають християнським звичаям українського народу,  — йдеться у листі, — закликаємо всі морально здорові сили нашого суспільства протистояти насадженню елементів сатанізму. Ми зробили перший хоч і не популяний публічний крок, наступний має бути  бойкот «Геловіна», де б його не намагалися відзначати.
Нажаль, Соцпорталу не вдалося отримати коментар Митрополита з приводу заборони абортів, проте прес-служба Митрополита ромістила на його блозі наступне повідомлення щодо «геловінського» білборда:

30 октября  социальной сети Фейсбук (паблик «Типичный Киев») была опубликована фотография, на которой запечатлен бигборд с митрополитомАлександром (Драбинко).

По описанию в группе, бигборд сфотографирован на улице Борщаговской (Киев). На бигборде изображен митрополит Александр. Под ним – надпись: «Сатанинське свято хелловін не для українців». Эти слова не принадлежат митрополиту. Также, он не разделяет подобные методы проповеди (бигборды, ситилайты и т.д.) А использование изображения и имени без согласия иерарха — это нарушение не только этических норм, но и законодательных.

Мнение митрополита

Владыка недавно высказался в своем Живом Журнале по поводу празднования хэлоуина. Там он призывает меньше обращать внимание на подобные языческие праздники. Ведь, по мнению митрополита Александра, критикуя подобные вещи, мы больше привлекаем внимание к этому явлению.

Разделяю мнение, но не методы

Уже через несколько дней в Киеве появляется бигборд, с которого митрополит Александр заявляет: «Сатанинське свято хелловін не для українців».Появление этого бигборда на улице столицы никак не связано с митрополитом Александром.

Вечером 30 октября владыка в своей Фейсбуке прокомментировал появление бигборда словами «разделяю мнение, но не методы». Почему владыка не разделяет методы?

Лучше помочь бедным

Стоимость такой рекламы на оживленной улице в столице – достаточно дорогое «удовольствие». По мнению митрополита Александра, такие методы проповеди являются неэффективными, а на эту сумму можно создать очередной социальный проект. Социальная работа Церкви – лучшая проповедь, лучшая реклама. Христиане должны выполнять заповедь Христа: проповедовать Евангелие, а не ругать Запад.

Нарушение Закона Украины

В Украине существуют законодательные нормы, которые регламентируют рекламную деятельность. Исходя из того, что митрополит Александр не давал разрешения на использование собственного изображения и имени, эта ситуация является нарушением Закона Украины о рекламе.

Статья 8 Закона Украины о рекламе говорит следующее: «У рекламі забороняється вміщувати зображення фізичної особи або використовувати її ім’я без згоди останньої». Думаем, что этим фактом неправомерного использования имени и изображения стоит заняться юристам.

Прес-служба митрополита Александра

Таким чином, повідомлення від імені Митрополита, що надходять з електронної адреси ol.drabinko@gmail.com не мають жодного стосунку до Олександра Драбинка, проте, враховуючи резонансність повідомлень та недвозначність офіційної позиції церкви з питань, що піднімаються у повідомленнях, атор цих послань має на меті збурити негативну суспільну реакцію щодо Митрополита.


загрузка...

Читайте також

Коментарі