ProZorro. Продажі стартувала - в перший же день в системі з'явилися 9 аукціонів

31-го жовтня 2017 року року, стартувала робота проекту ProZorro.Продажі - в системі з'явилися перші торги.

Вони були оголошені на торговельному майданчику Zakupki.Prom.ua. У цих торгах виставлено два лоти: права вимоги на вантажний автомобіль і на причіп до нього. Стартова ціна продажу - 880 704 грн. Ці активи виставляються на продаж вперше. Належать вони ПАТ «Імексбанк». Право вимоги за кредитним договором - це фінансовий актив, тому в даному аукціоні можуть взяти участь лише ті компанії, у яких є свідоцтво про реєстрацію фінансової установи. До кінця дня з майданчика Zakupki.Prom.ua в системі було оголошено 9 аукцінов. А найближчим часом на Prozorro.Продажі з'явиться більше 500 торгів на суму 350 млн грн.

Перший лот - це реальний запуск пілотного проекту ProZorro.Продажі, ми перейшли від слів до справи, коментує старт роботи Анна Теселько, керівник проекту "Публічні аукціони" торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua.

- Наш майданчик робить усе можливе, аби максимально вигідно продавати майно неплатоспроможних фінансових установ. Ми розуміємо наскільки важливо повернути гроші вкладникам банків, які знаходяться в процесі ліквідації. Наші фахівці готові надати організаторам торгів (ліквідаторам банків) будь-яку допомогу в оформленні оголошень, які дозволять ефективно продавати і будуть цікаві потенційним покупцям, - говорить Анна Теселько.

Нова система ProZorro.Продажі побудована на принципах і філософії електронної системи державних закупівель ProZorro. Спираючись на її успішний досвід, було прийнято рішення про поширення на систему державних продажів тих самих принципів, зокрема: прозорості, легкості доступу, рівних прав та умов, справедливої конкуренції тощо. Завдяки повній відкритості системи, кожен може ознайомитися з ходом аукціону, отримувати дані про окремі торги, відстежувати за скільки було продано той чи інший об'єкт, переглядати контракти і т.д. При цьому придбати майно можуть не тільки компанії, але й фізичні особи - тобто кожен з нас.

Як зазначає керівник ProZorro.Продажі Олексій Соболев, завдання проекту - максимально відкрити ринок для учасників. Ми віримо, що справедливу ціну може дати тільки конкуренція. Упевнений, що з запуском системи ефективність продажів (кількість проданих лотів, економічний ефект, збільшення кількості учасників аукціонів, збільшення задоволеності сервісом і т.д.).

- У новій системі лот після реєстрації потрапляє в центральну базу даних, а через неї на всі біржі і майданчики одночасно, і покупець зможе торгуватися за нього з будь-якого ресурсу, який йому більше до вподоби. Таким чином ми забезпечуємо легкий і рівний доступ до лотів і конкуренцію серед майданчиків і бірж, які будуть зацікавлені надавати якісний сервіс для залучення покупців, - пояснює Олексій Соболєв.

Довідка:

Електронна система ProZorro.Продажі створена для реалізації активів неплатоспроможних банків: 65 банків - у стадії ліквідації, 100 млрд грн - оціночна вартість майна банків. Спонсором розробки системи виступив Western NIS Enterprise Fund. Проект реалізується на принципах системи електронних закупівель ProZorro за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Transparency International Україна, Національного банку України.

Рекомендуємо прочитати

Пологи платні чи безплатні. Як медреформа вплине на майнову дискримінацію

Міністерство охорони здоров'я спростувало дану інформацію, наголошуючи, що відповідно до останньої редакції від 17 липня ведення вагітності та пологи для громадян ....

Це може бути цікавим

ГПУ возбудила два дела против одиозной Поклонской

В отношении депутата Госдумы России Натальи Поклонской возбудили два уголовных дела....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

BBC назвала лучшие комедии в истории кино

BBC Culture составила список из 100 лучших комедий в истории кино....