ProZorro. Продажі стартувала — в перший же день в системі з’явилися 9...

ProZorro. Продажі стартувала — в перший же день в системі з’явилися 9 аукціонів

31-го жовтня 2017 року року, стартувала робота проекту ProZorro.Продажі — в системі з’явилися перші торги.

Вони були оголошені на торговельному майданчику Zakupki.Prom.ua. У цих торгах виставлено два лоти: права вимоги на вантажний автомобіль і на причіп до нього. Стартова ціна продажу — 880 704 грн. Ці активи виставляються на продаж вперше. Належать вони ПАТ «Імексбанк». Право вимоги за кредитним договором — це фінансовий актив, тому в даному аукціоні можуть взяти участь лише ті компанії, у яких є свідоцтво про реєстрацію фінансової установи. До кінця дня з майданчика Zakupki.Prom.ua в системі було оголошено 9 аукцінов. А найближчим часом на Prozorro.Продажі з’явиться більше 500 торгів на суму 350 млн грн.

Перший лот — це реальний запуск пілотного проекту ProZorro.Продажі, ми перейшли від слів до справи, коментує старт роботи Анна Теселько, керівник проекту «Публічні аукціони» торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua.

— Наш майданчик робить усе можливе, аби максимально вигідно продавати майно неплатоспроможних фінансових установ. Ми розуміємо наскільки важливо повернути гроші вкладникам банків, які знаходяться в процесі ліквідації. Наші фахівці готові надати організаторам торгів (ліквідаторам банків) будь-яку допомогу в оформленні оголошень, які дозволять ефективно продавати і будуть цікаві потенційним покупцям, — говорить Анна Теселько.

Нова система ProZorro.Продажі побудована на принципах і філософії електронної системи державних закупівель ProZorro. Спираючись на її успішний досвід, було прийнято рішення про поширення на систему державних продажів тих самих принципів, зокрема: прозорості, легкості доступу, рівних прав та умов, справедливої конкуренції тощо. Завдяки повній відкритості системи, кожен може ознайомитися з ходом аукціону, отримувати дані про окремі торги, відстежувати за скільки було продано той чи інший об’єкт, переглядати контракти і т.д. При цьому придбати майно можуть не тільки компанії, але й фізичні особи — тобто кожен з нас.

Як зазначає керівник ProZorro.Продажі Олексій Соболев, завдання проекту — максимально відкрити ринок для учасників. Ми віримо, що справедливу ціну може дати тільки конкуренція. Упевнений, що з запуском системи ефективність продажів (кількість проданих лотів, економічний ефект, збільшення кількості учасників аукціонів, збільшення задоволеності сервісом і т.д.).

— У новій системі лот після реєстрації потрапляє в центральну базу даних, а через неї на всі біржі і майданчики одночасно, і покупець зможе торгуватися за нього з будь-якого ресурсу, який йому більше до вподоби. Таким чином ми забезпечуємо легкий і рівний доступ до лотів і конкуренцію серед майданчиків і бірж, які будуть зацікавлені надавати якісний сервіс для залучення покупців, — пояснює Олексій Соболєв.

Довідка:

Електронна система ProZorro.Продажі створена для реалізації активів неплатоспроможних банків: 65 банків — у стадії ліквідації, 100 млрд грн — оціночна вартість майна банків. Спонсором розробки системи виступив Western NIS Enterprise Fund. Проект реалізується на принципах системи електронних закупівель ProZorro за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Transparency International Україна, Національного банку України.загрузка...

Читайте також