Олександр Турчинов закликав створити інформаційну армію, що дасть гідну відсіч російській пропаганді

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов і міжнародне громадське об'єднання «Міжнародний інформаційний консорціум «Бастіон» сьогодні підписали Меморандум про взаємодію з метою протидії російській пропаганді.

За словами О.Турчинова, гібридна війна, яку веде проти України Росія, включає в себе не тільки активні бойові дії на фронті, але й економічну, кібернетичну та інші руйнівні складові. «Одним із небезпечних елементів гібридної війни є інформаційна війна», - сказав він, додавши, що Кремль відпрацював агресивну технологію гібридного наступу: «спочатку приходять російські телеканали, а за ними - російські танки».

«Російська Федерація всіма доступними їй способами формує викривлену інформаційну картину світу, намагаючись таким чином дискредитувати Україну на міжнародній арені, дестабілізувати політичну, соціально-економічну ситуацію в країні, розхитати міжетнічні та міжконфесійні відносини», - сказав Секретар РНБО України, наголосивши, що цілі РФ лишаються незмінними: «знищити демократичну, незалежну європейську Україну та встановити контроль над ключовим для неї геополітичним центром».

Водночас, на думку О.Турчинова, Революція Гідності й боротьба проти зовнішньої агресії з боку Російської Федерації ще раз засвідчили, що громадянське суспільство у нашій державі «може бути вагомим суб'єктом забезпечення національної безпеки».

«Підтримка демократичного вектору національного розвитку, сприяння в забезпеченні обороноздатності держави, допомога постраждалим внаслідок бойових дій на сході України, активна участь у боротьбі з ворожою пропагандою, проведення масштабних кампаній з інформування міжнародної спільноти про ситуацію в Україні - усе це становить основні напрями діяльності патріотично налаштованих громадських об'єднань, у тому числі тих, що входять до складу міжнародного інформаційного консорціуму «Бастіон», - зазначив він.

Секретар РНБО України наголосив, що сьогоднішній захід має на меті мобілізувати патріотичних, професійних та інтелектуальних представників громадянського суспільства для боротьби проти інформаційної агресії Росії, і «є важливим кроком на шляху консолідації зусиль державних інституцій та організацій громадського сектору у протидії російській пропаганді як в Україні, так і за її межами».

«На моє глибоке переконання, лише спільними зусиллями ми зможемо ефективно протидіяти ворогу, формувати та практично реалізовувати заходи з відбиття інформаційної агресії РФ», - зазначив О.Турчинов, додавши, що Меморандум відкритий для всіх, хто готовий вести інформаційну боротьбу з агресором.

«Ми запрошуємо приєднатися до нашої ініціативи всіх, хто готовий захищати країну, вести боротьбу з російською пропагандою, хто готовий протистояти агресорові в інформаційній площині, об'єднати зусилля, щоб створити спільну інформаційну армію, яка дасть гідну відсіч ворогу», - наголосив О.Турчинов.

Від МГО «Міжнародний інформаційний консорціум «Бастіон» Меморандум підписали керівник ГО «Центр військово-політичних досліджень «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук; заступник керівника ГО «Центр дослідження армії, конверсії та роззброєння» Володимир Копчак; керівник Бюро протидії гібридній війні Тарас Березовець; офіційний представник міжнародної волонтерської мережі «Informnapalm» Михайло Макарук.

Міжнародне громадське об'єднання «Міжнародний інформаційний консорціум «Бастіон» створене у червні цього року. Діяльність консорціуму має на меті протидіяти пропаганді Росії, об'єднати зусилля для моніторингу інформаційного простору, виявляти і протидіяти поширенню російськими та проросійськими інформаційними ресурсами повідомлень, покликаних спотворити виклад тих чи інших подій.

Рекомендуємо прочитати

Савченко назвала адресата неприличного жеста на заседании Рады

Депутат Верховной Рады Надежда Савченко заявила, что показанный ею на заседании парламента неприличный жест был адресован премьер-министру страны Владимиру Грой....

Це може бути цікавим

В Одессе жестоко избили активистку

В центре Одессы злоумышленники избили известную активистку, участницу экспертной комиссии "группа 2 мая" Светлану Пидпалу....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

На Чонгаре российские силовики искусственно делают очередь

На украинском контрольном пункте въезда-выезда Чонгар на админгранице с оккупированым Крымом образовалась большая очередь машин из-за задержек со стороны россий....