Правила лікування кашлю від доктора Комаровського

Протягом години я перебував в кімнаті із ввімкненим телевізором і 8 раз бачив рекламу ліків від кашлю. Нерви вже не витримують слухати цю брехню державного масштабу!.

1. Абсолютна більшість рекламованих ліків «від кашлю» — це відхаркувальні засоби та/або т. зв. муколітики: препарати, що збільшують об'єм мокротиння (мокротиння — слиз, що утворюється в легенях) і роблять його рідкішим, текучим (що теоретично полегшує відкашлювання).

2. Абсолютна більшість випадків, коли у вас соплі, кашель і підвищення температури — це хвороба верхніх дихальних шляхів: риніт, фарингіт, ларингіт. Відхаркувальні засоби збільшують кількість мокротиння!!! Навіщо вам збільшувати кількість слизу в легенях, коли у вас нежить або болить горло? Навіщо? Тому що сказали по телевізору?

3. Відхаркувальні засоби іноді (досить рідко) потрібні при деяких захворюваннях нижніх дихальних шляхів — бронхітах, запаленнях легень. Бронхіти і запалення легенів лікують лікарі, а не люди, надивившись телевізора.

4. Відхаркувальні засоби не зменшують, а посилюють кашель, активізуючи відходження мокротиння. Але при дефіциті рідини в організмі і/або при сухості повітря у приміщенні відхаркувальні засоби не можуть проявити свою дію: кашель підсилюють, але полегшення не приносять!!! Водночас, якщо ви багато п'єте, а в кімнаті чисте, прохолодне і вологе повітря, то відхаркувальні засоби не потрібні: мокрота в таких умовах не стає в'язкою і легко відкашлюється без усіляких ліків. Недивна у зв'язку з цим фраза з дуже відомого і, звичайно, ненашенського медичного підручника: «ефективність відхаркувальних засобів порівняно з рясним питвом не доведена».

Ще раз, для тих, хто ще не зрозумів: телевізор не повинен замінювати мозок

5. У дітей кашель (сила кашльового поштовху) набагато слабше, ніж у дорослих. Після прийому відхаркувальних засобів діти часто не в змозі відкашляти збільшену кількість мокротиння. Воно накопичується в нижніх дихальних шляхах, і це головна причина обструктивного бронхіту та запалення легенів. Дати муколітик і вкласти дитину спати в теплій і сухій кімнаті (а таких кімнат у нас 90%) — найпростіший спосіб організувати ускладнення. А якщо на додачу до цього закладений ніс і підвищена температура тіла — то шанси перетворити тижневий нежить на місячне лікування пневмонії максимальні. Не дивно, що в багатьох країнах муколітики переконливо не рекомендуються дітям перших 5 років життя, а дати їх дітям до 2 років — це взагалі кримінал. Але нам пощастило! У нас (на шляху до Європи) можна всім підряд, без рецепта, і рекламувати у вечірньому праймі по телевізору.

6. Ще раз, для тих, хто ще не зрозумів: телевізор не повинен замінювати мозок. Це правило працює і в політиці, і при кашлі. Не купуйте відхаркувальні засоби без прямої вказівки лікаря. Якщо лікар на дому призначив відхаркувальні засоби дитині молодше 5 років — шукайте іншого лікаря, якщо дитині менше 2 років — терміново шукайте іншого лікаря.

7. Хочете полегшити кашель? Тоді:

  • одягніться тепліше;
  • зробіть все, щоб у приміщенні було чисте, прохолодне (16-20 °С) і не сухе повітря (відносна вологість 40-70 %);
  • слідкуйте за носовим диханням (воно має бути!): часте промивання сольовими розчинами і, якщо зовсім не під силу, судинозвужувальні засоби;
  • пийте багато теплої рідини;
  • знайдіть того, хто поставить діагноз;
  • вимкніть телевізор;

Рекомендуємо прочитати

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....

Це може бути цікавим

​Сміттєва криза в Львові: як львів'яни стали заручниками політичних ігор

Керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб розповів, як цю ситуацію використовують у політичних іграх та чому мер Львова Андрій Садовий несе персональну відпов....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

До ЄС вже виїхали за безвізом 30 тисяч українців - МЗС

За безвізом до країн Європейського Союзу вже виїхали понад 30 тис....