Білоруси просять заборонити в країні російських пропагандистів

Білоруси просять заборонити в країні російських пропагандистів

В статті, опублікованій російським інформаційним агентством «Регнум», Білорусь називають «шаленою недодержавою», а білоруську націю — придуманою.

Про це йдеться в матеріалі «Нашої Ниви».

За її інформацією реакція на матеріал пішла далі коментарів під ним. Житель Калинковичів (Гомельська область) Денис Рябенок направив заяву в прокуратуру з проханням порушити проти автора матеріалу кримінальну справу, а «Регнум» — заблокувати в Білорусі.

 — Образили мою гідність як людини і білоруса, — пояснив Денис. — У статті відкритим текстом говорять, що білоруси — це навіть не народ, а мова — діалект, який «на окрему мову не тягне». Мій дід пройшов Фінську і Вітчизняну війну, з 1939 до 1945, я розмовляю по-білоруськи, а вони будуть називати мене онуком поліцая і русофобом? Матеріали такого роду розпалюють ворожнечу! Твердження «Білорусь — збожеволіла недодержава, більшість населення якого хоче в РФ — що це якщо не інформаційна війна проти нашої країни?

Денис каже, що в історії вже відомі приклади, коли одні групи міркували про «нижче походження» інших.

 — Я прошу генерального прокурора порушити справу за 130-ю статтею Кримінального кодексу і направити припис до Міністерства інформації, щоб вони заблокували доступ до цього ресурсу в Білорусі, — підсумував Рябенок.загрузка...

Читайте також