6 хвороб живота, які виникають внаслідок напруженого темпу життя

6 найпідступніших та найважчих хвороб кишково-шлункового тракту, які виникають внаслідок нашого темпу життя

Командна Еспресо.TV побувала у лікарні Київської міської клінічної лікарні швидкої допомоги. Саме сюди терміново з найскладнішими захворюваннями везуть пацієнтів зі всього Києва. Щорічно тут лікуються 35 тисяч українців. З них – 8-10 тисяч потребують хірургічного втручання.

У третьому хірургічному відділенні кожного року дві тисячі українців з гострими болями у животі чують діагнози – панкреатит, виразка, перитоніт, онкологія. Тут команда лікарів під керівництвом професора Павла Іванчова  знають, що у більшості випадків сюди потрапляють хворі, які не можуть чекати і важлива кожна хвилина та термінова операція.

Лікар-хірург, професор Павло Іванчов розповів про 6 найпідступніших та найважчих хвороб кишково-шлункового тракту, які виникають внаслідок нашого темпу життя.

Як зазначив лікар, головними причинами цих хвороб є відомі нам недоїдання, переїдання, нераціональне харчування. Але навіть це – не головне.

На першому місці – інтенсивний темп життя і нервові перевантажень, які в комбінації з неправильним харчуванням завжди будуть призводити до розвитку розладі органів шлунково-кишкового тракту. Тож, хвороби, про які ми розкажемо, можуть виникнути у будь-кого і варто знати як їх діагностувати а, головне, запобігти.

6. Апендицит

Коли у вас болить живіт з правого боку, майже всі пацієнти ставлять собі діагноз – апендицит. Виявляється, насправді його не так легко діагностувати. Оскільки, симулюють клініку апендициту найчастіше  кишкова та ниркова кольки і гінекологічні проблеми. У жінок це можуть бути кіста чи розрив кісти яєчника, позаматкова вагітність, або якісь запальні процеси.

Тому варто знати, що для апендициту характерний біль, який виникає у правій здухвинній ділянці або епігастральній ділянці, часто кажуть – під ложечкою. Цей біль поступово спускається у нижні відділи живота і після того вже локалізується у проекції апендиксу.

Щорічно у Києві лікується 5-5,5 тисяч хворих з гострим апендицитом. Це хвороба, яка успішно лікується хірургічним шляхом.

Існують міфи, що найпоширенішою причиною апендициту є – їжа насіння з шкарлупою.  Насправді, зі всіх причин гострого апендициту, закупорка його сторонніми предметами (різні кісточки, неперетравлені частини їжі) – це 5-7 відсотків всіх випадків. Але для хірурга це не має ніякого значення, адже наслідок один – видалення.

Хоча, не варто слухати й тих, хто стверджує, що апендицит – абсолютно не потрібний орган і його варто видаляти ще у новонароджених. Насправді, у молодому віці апендицит виконує свою функцію – він багатий на лімфоїдну тканину, яка приймає участь у формуванні імунітету у дітей.

5. Гострий холецистит

Холецистит – це запалення жовчного міхура. Це, перш за все, жіноча проблема. Хвороба виникає у співвідношенні на 10 жінок, лише в одного чоловіка. Впливає на виникнення захворювання  – генетика і проблеми з харчуванням.

Коли у людини гострий холецистит, вона відчуває гіркоту у роті, нудоту, сильний біль. Сплутати симптоми гострого холециститу можна з виразкою дванадцятипалої кишки, виразкою шлунку та гастротичними проявами.

У Києві 500-700 пацієнтів щорічно страждають на цю хворобу. І треба розуміти, що основна проблема – це наявність камінців у жовчному міхурі.  Під час вживання гострої чи смаженої їжі ці камінці можуть підходити до шийки і визивати гострий біль.

Це характерний дуже інтенсивний біль у правому підребер’ї. Особливістю є те, що він проявляється в області спини, лопатки, правій ключиці та правій половині шиї.

На сьогоднішні, нажаль, не існує ліків, які можуть розчинити конкременти, тому самолікування  може завдати купу ускладнень.

Якщо у людини напад гострого холециститу, то потрібна термінова госпіталізація в хірургічний стаціонар. В лікарні мають провести заходи направленні на купування болю, а потім  - планова операція. Вихід з жовчного міхура каменів відбувається, тільки в жовчну протоку і може статися закупорка протоки, блокування печінки і смерть.

На сьогодні оптимальним способом лікування цієї хвороби є видалення жовчного міхура. Сама операція не несе жодних наслідків для людини. Сьогодні вам роблять операцію – завтра ви вже можете бути вдома.

4. Панкреатит

Панкреатит – це запалення підшлункової залози. Це проблема набута. Неправильне харчування та вживання алкоголю – головні причини хвороби. Такі хворі дуже важкі. По суті, гострий панкреатит – це некроз, тобто відмирання частини підшлункової.

Летальність у цій груп пацієнтів дуже висока. Пацієнтам найперше призначають засоби, які допомагають інтоксикувати та зменшити біль. Якщо консервативне лікування не допомагає – видаляють частину підшлункової залози.

3. Гастрит

Гастрит – це запалення оболонки шлунку. З кожним роком зростає частота хронічного гастриту в півтора рази. Гастрити – не рідкість серед школярів. Стреси, незбалансоване харчування, сухоїдіння - все це в комплексі призводить до гастриту, який спочатку нічим не вирізняється.

Нелікований гастрит - це передвиразковий стан. Щоб запобігти гастритові – варто відрегулювати та збалансувати харчування  і менше нервувати. А вчасно діагностований гастрит  дуже легко лікується за лічені дні.

2. Виразка

Виразка - глибокий некротично-запальний дефект слизової оболонки тканин. Виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки зустрічається у десяти відсотків населення планети. В звичайному стані виразка не болить, а лише коли є ускладнення. Адже виразка -  це дефект стінки дванадцятипалої кишки чи  шлунку. Поки дефект знаходиться в межах стінки цього органу, больового синдрому не буде. Вас може турбувати лише печія або ж нудота.

Больовий же синдром означає, що відбувся вихід цієї виразки за межі стінки цього органу. Цей процес називається пенетрацєю і це є ускладненням виразкової хвороби. Саме тоді ви відчуваєте печінкові болі або ж болі в області серця.

Раніше виразки лікувалися картопляним крохмалем, льоном, аби якось полегшити стан хворого. На сьогодні є цілий арсенал ліків, які ефективно лікують виразку. Проблема у том, щоб вчасно та правильно встановити діагноз.

Найбільше хворіють на виразку мешканці мегаполісів і чоловіки. Чим більше стресів,  тим більша ймовірність виразки.

Якщо виразку не лікувати, наступним етапом є розвиток ускладнень. Це можуть бути кровотеча, перфорація виразки, коли весь вміст шлунку та дванадцятипалої кишки виливається у стерильну черевну порожнину. А також може бути звуження входу із шлунку.

1. Онкологія кишково-шлункового тракту

Вживання великої кількості нітратів, консервантів, емульгаторів та барвників призводить до утворення канцерогенів, які вражають шлунок, товсту та тонку кишку. Онкозахворювання шлунку та товстої кишки – це  проблема світового характеру.

 Ефективним лікуванням може бути лише операційне втручання. Однак, об’єми цих втручань залежатимуть від стадії розвитку онкозахворювання.

В Україні 75% хворих лікують пухлини на 3-4 стадіях. На першій стадії лікуються не більше 7% хворих.

Рекомендуємо прочитати

Украинский Vogue провел вторую Fashion & Business конференцию

В этому году конференция значительно расширила свою географию, в программе – девять спикеров из шести стран....

Це може бути цікавим

Сучасне кріпацтво. На Полтавщині агрофірма цинічно порушує права вагітних працівниць

Жінкам пропонують або робити аборт, або звільнятись за власним бажанням....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть