Військові віддали під оранку заповідну цілину, яка їм не належить

У 2012 році на Одещині було створено один  з найбільших в Україні степових заповідних об’єктів – заказник «Тарутинський степ», площею 5200 га. Заказник створений на території цілини, що раніше входила до Тарутинського військового полігону. Після розформування полігону його територія була віднесена до земель запасу. Початково планувалось створення тут регіонального ландшафтного парку площею 26000 га, та більшу частину території розорали, перш ніж вона отримала природоохоронний статус.

10-12 жовтня 2016 року наукові співробітники ПП «Центр екологічного управління» виявили сільськогосподарську техніку, що розорювала заказник. Заказник є місцем поширення багатьох видів рослин, занесених до Червоної книги України, та оселищ, включених до Резолюції 4 Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція) 1979 р. На виконання Бернської конвенції Україна здійснює роботи щодо проектування Смарагдової мережі. Заказник «Тарутинський степ» включений до проектованої Смарагдової мережі. Важливо зазначити, що «Тарутинський степ» – це чи не останнє в Україні місце, де зберігся рідкісний степовий ссавець мишівка степова.

Встановлено, що приватне підприємство «Шанс» уклало договір № 5-2016 з Білгород-Дністровсьою квартирно-експлуатаційною частиною (КЕЧ) про вирощування сільськогосподарських культур на земельних ділянках загальною площею 1039,0 га. Укладення такого договору грубим порушенням законодавства України, адже цілина давно не належить КЕЧ. Тим більше на ній створено заказник, пошкодження якого тягне відповідальність згідно ст. 252 Кримінального кодексу України.

На захист заказника від фермерів та військовослужбовців виступила Тарутинська районна державна адмінстрація, яка звернудась до Господарського  суду Одеської області з позовом, у якому вимагає прийняти ухвалу про забезпечення позову, а саме про заборону проведення ПП «Шанс-2016» будь-яких сільськогосподарських робіт на спірних земельних ділянок до вирішення спору по суті. Крім того, головною позовною вимогою є визнання недійсним договору між КЕЦ та ПП «Шанс».

До кампанії на захист заказника долучились громадські організації, що працюють над формуванням в Україні Смарагдової мережі в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, а також народні дептутати – члени антикорупційного комітету Верховної Ради України.

Рекомендуємо прочитати

Население России вымирает ошеломляющими темпами

В прошлом году миграция полностью компенсировала уменьшение количества граждан, в этом году — уже нет....

Це може бути цікавим

В Голливуде персонажа Путина убрали из сценариев двух фильмов

Персонажа президента России Владимира Путина вырезали из сценариев двух голливудских фильмов, которые выйдут в прокат в 2018 году....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Названо першу станцію метро, яка повністю відмовиться від жетонів

Першою станцією метро, в яка повністю відмовиться від жетонів стане "Кловська"....