Військові віддали під оранку заповідну цілину, яка їм не належить

У 2012 році на Одещині було створено один  з найбільших в Україні степових заповідних об’єктів – заказник «Тарутинський степ», площею 5200 га. Заказник створений на території цілини, що раніше входила до Тарутинського військового полігону. Після розформування полігону його територія була віднесена до земель запасу. Початково планувалось створення тут регіонального ландшафтного парку площею 26000 га, та більшу частину території розорали, перш ніж вона отримала природоохоронний статус.

10-12 жовтня 2016 року наукові співробітники ПП «Центр екологічного управління» виявили сільськогосподарську техніку, що розорювала заказник. Заказник є місцем поширення багатьох видів рослин, занесених до Червоної книги України, та оселищ, включених до Резолюції 4 Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція) 1979 р. На виконання Бернської конвенції Україна здійснює роботи щодо проектування Смарагдової мережі. Заказник «Тарутинський степ» включений до проектованої Смарагдової мережі. Важливо зазначити, що «Тарутинський степ» – це чи не останнє в Україні місце, де зберігся рідкісний степовий ссавець мишівка степова.

Встановлено, що приватне підприємство «Шанс» уклало договір № 5-2016 з Білгород-Дністровсьою квартирно-експлуатаційною частиною (КЕЧ) про вирощування сільськогосподарських культур на земельних ділянках загальною площею 1039,0 га. Укладення такого договору грубим порушенням законодавства України, адже цілина давно не належить КЕЧ. Тим більше на ній створено заказник, пошкодження якого тягне відповідальність згідно ст. 252 Кримінального кодексу України.

На захист заказника від фермерів та військовослужбовців виступила Тарутинська районна державна адмінстрація, яка звернудась до Господарського  суду Одеської області з позовом, у якому вимагає прийняти ухвалу про забезпечення позову, а саме про заборону проведення ПП «Шанс-2016» будь-яких сільськогосподарських робіт на спірних земельних ділянок до вирішення спору по суті. Крім того, головною позовною вимогою є визнання недійсним договору між КЕЦ та ПП «Шанс».

До кампанії на захист заказника долучились громадські організації, що працюють над формуванням в Україні Смарагдової мережі в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, а також народні дептутати – члени антикорупційного комітету Верховної Ради України.

Рекомендуємо прочитати

Ситник: Суди саботують справи, передані НАБУ і САП

В українських судах відбувається повний саботаж справ, переданих Національним антикорупційним бюро та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою....

Це може бути цікавим

В Киеве откроют "Ковчег для творцов"

Темой юбилейного 10-го ГОГОЛЬfest стала концепция Ковчега, как места сбора близких по духу людей, нашедших друг друга в хаотичном недетерминированном мире и GogolFest ArkSqua....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Терористи в Барселоні планували підірвати один з найвідоміших храмів світу

Терористи, які влаштували кривавий теракт у Барселоні та каталонському місті Камбрільсі, планували здійснити три вибухи, в тому числі й у Соборі Святого Сімейства,....