РФ відпрацьовує нову тактику проти України — експерт

РФ відпрацьовує нову тактику проти України — експерт

Можливо, в Сирії Росія використовує стратегію, яку може застосувати в Україні. 

У лічені дні в Сирії розгорнувся нова фронт, який змінив геополітичну картину. На цей факт звертає увагу аналітик Українського інституту стратегій глобального розвитку і адаптації (УІСГРА) Руслан Халіков.

За його словами, операція «Щит Євфрату», яку Туреччина проводить спільно з Вільною сирійською армією (помірна опозиція), була спрямована, в тому числі і на те, щоб позбавити курдські ліві партії контролю над територією на захід від Євфрату і об’єднати під контролем Туреччини сирійські провінції Алеппо і Ідліб. Експерт зазначає, що сутичок між протурецькими повстанцями і курдськими лівими майже не було, а основний удар припав на ІД.

— Несподівана ескалація конфлікту почалася після показу відеоролика від 18 жовтня, де нібито протурецька ССА погрожує і висуває ультиматуми курдам. У відповідь курдські загони спробували відвоювати частину території на північ від аль-Баб, і це переросло в жорсткі сутички, хоча справжність ролика була спростована офіційними особами, — наголосив Халіков.

Також експерт наводить як приклад дії великих геополітичних гравців, що виникли відразу після цього: 20 жовтня Асад і Лавров зажадали відкликати турецьку авіацію з Сирії, підкріпивши слова відправкою в Середземне море російського авіаносця, а 21 жовтня в Анкару прибув міністр оборони США.

— Мабуть, ці переговори пройшли успішно, і в понеділок кількість взаємних обстрілів знизилася, а протурецькі сили ССА рушили у напрямку до утримуваного ІД міста аль-Баб, — вважає аналітик УІСГРА.

На думку Халікова, загострення в районі Арфін свідчить про два важливі геополітичні нововведення.

— Щоб контролювати територію сусідньої держави, сьогодні вже не обов’язково перекроювати держкордони. Не претендуючи на анексію територій або проголошення їхньої незалежності, Туреччина контролює значну частину територій провінції Алеппо й Іракського Курдистану, — заявляє Халіков.

— Для України ситуація цікава тим, що різкий поворот на Близькому Сході, який зажадав негайного втручання і США, і Росії, почався з інформаційного вкидання — очевидного елемента гібридної війни. Слід розуміти, що механізми, які вдало спрацювали в Сирії, цілком можуть наступного разу бути використані у нас, — додає експерт.загрузка...

Читайте також

Коментарі