РФ відпрацьовує нову тактику проти України - експерт

Можливо, в Сирії Росія використовує стратегію, яку може застосувати в Україні. 

У лічені дні в Сирії розгорнувся нова фронт, який змінив геополітичну картину. На цей факт звертає увагу аналітик Українського інституту стратегій глобального розвитку і адаптації (УІСГРА) Руслан Халіков.

За його словами, операція "Щит Євфрату", яку Туреччина проводить спільно з Вільною сирійською армією (помірна опозиція), була спрямована, в тому числі і на те, щоб позбавити курдські ліві партії контролю над територією на захід від Євфрату і об'єднати під контролем Туреччини сирійські провінції Алеппо і Ідліб. Експерт зазначає, що сутичок між протурецькими повстанцями і курдськими лівими майже не було, а основний удар припав на ІД.

- Несподівана ескалація конфлікту почалася після показу відеоролика від 18 жовтня, де нібито протурецька ССА погрожує і висуває ультиматуми курдам. У відповідь курдські загони спробували відвоювати частину території на північ від аль-Баб, і це переросло в жорсткі сутички, хоча справжність ролика була спростована офіційними особами, - наголосив Халіков. Також експерт наводить як приклад дії великих геополітичних гравців, що виникли відразу після цього: 20 жовтня Асад і Лавров зажадали відкликати турецьку авіацію з Сирії, підкріпивши слова відправкою в Середземне море російського авіаносця, а 21 жовтня в Анкару прибув міністр оборони США. - Мабуть, ці переговори пройшли успішно, і в понеділок кількість взаємних обстрілів знизилася, а протурецькі сили ССА рушили у напрямку до утримуваного ІД міста аль-Баб, - вважає аналітик УІСГРА. На думку Халікова, загострення в районі Арфін свідчить про два важливі геополітичні нововведення. - Щоб контролювати територію сусідньої держави, сьогодні вже не обов'язково перекроювати держкордони. Не претендуючи на анексію територій або проголошення їхньої незалежності, Туреччина контролює значну частину територій провінції Алеппо й Іракського Курдистану, - заявляє Халіков. - Для України ситуація цікава тим, що різкий поворот на Близькому Сході, який зажадав негайного втручання і США, і Росії, почався з інформаційного вкидання - очевидного елемента гібридної війни. Слід розуміти, що механізми, які вдало спрацювали в Сирії, цілком можуть наступного разу бути використані у нас, - додає експерт.

Рекомендуємо прочитати

Путин сам придет на мост у Кремля с цветами к мемориалу Немцова

Украинский журналист Виталий Портников считает, что у Путина может появиться желание стать неким "добрым и справедливым монархом", готовым как карать, так и миловать своих оппонентов....

Це може бути цікавим

Швейцария готова ввести безвиз с Украиной

Швейцария готова ввести безвизовый режим с Украиной после принятия соответствующего решения со стороны Евросоюза....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Анджелина Джоли снялась в рекламе духов Guerlain

Мини-фильм сняли для рекламы аромата "Mon Guerlain"....