Майстри мародерства: яка доля чекає наступника Мотороли

Після ліквідації в Донецьку бойовика Арсена Павлова, відомого як "Моторола", командування над його бандформуванням "Спарта" взяв на себе 23-річний Володимир Жога з позивним "Воха". Поки що про нього відомо мало. Є інформація, що Воха брав участь у діяльності незаконних збройних формувань ще на блокпостах у Слов'янську і нібито входив у найближче оточення Мотороли. Сам Жога на відео стверджує, що між ним і Моторолою була домовленість про те, що "в разі чого" саме він очолить "Спарту". Крім того, відомо, що Воха перебуває в карному розшуку за діяльність на боці незаконної ДНР. Головний редактор сайту "Інформаційний опір" Юрій Карін впевнений: майбутнього у Вохи та його батальйону немає.

Серед усіх бандформувань ДНР "Спарта" і "Сомалі" вважалися дріб’язком пузатим", їх не залучали до серйозних операцій, їм нічого відповідального не довіряли на фронті. Зате вони були майстрами "зачисток", мародерства та інших таких речей. Тому я думаю, що їхній вік уже недовгий. Росія буде концентрувати на Донбасі боєздатні підрозділи, оскільки їм доведеться видавати себе в разі виведення військ за якусь незрозумілу народну міліцію.

Знову ж таки, після смерті Мотороли, а точніше його ліквідації, такий образ російського романтика, котрий впіймав російську мрію, вже починає меркнути. Якщо раніше Моторола – це був образ успіху: нарік, сторчок, алкоголік, неук, який став полковником за два роки, молода дружина, квартира в центрі мільйонника... Тепер, коли його розчленували, це вже мало кому подобається. Тому і майбутнього в подібних бандформувань немає (нагадаємо, раніше "Апостроф" писав про те, що в ДНР розпадається угруповання "Сомалі", - ред.).

Навряд чи новий ватажок "Спарти" Воха міг стояти за ліквідацією Мотороли в силу юного віку і незрозуміло чому надягненої на себе форми капітана морської піхоти. Звідки цей ряжений? Може, він взагалі самозванець. У будь-якому випадку він може бути номінальним ватажком "Спарти". Але реальна влада в цьому бандформуванні буде в його російського куратора, кадрового офіцера, військовослужбовця Російської Федерації.

Біда Мотороли, якого деякі вважали людиною ватажка самопроголошеної ДНР Олександра Захарченка, тягнеться корінням у далекий Луганськ. Захарченко відправив підрозділ Мотороли для здійснення зачисток причетних до так званого "держперевороту" в ЛНР.

Там Моторола встиг наслідити, в результаті чого був затриманий один з колишніх ватажків Геннадій Ципкалов, якого повісили в камері. Я думаю, що Моторола – це ніби прямий привіт для Захарченка, що він неправильно зробив, що втрутився в міжсобойчик у Луганській області. Ми минулої п'ятниці отримали запис допиту Ципкалова, з якого стає зрозуміло, що ватажкові ЛНР Ігорю Плотницькому все його оточення не довіряло і хотіло його змістити. І туди поїхав пан Моторола. Це була його остання гастроль. Доля Мотороли чекає всіх. Давайте помріємо. Через два роки в Російській Федерації – економічний крах. Вона не в змозі утримувати всі ці бандформування, і їй для того, щоб зняти санкції, доводиться виконувати вимоги решти світу – виводити війська. Ви уявляєте ту радість, з якою на території Росії будуть приймати ці 30 тисяч убивць? Восі, скоріше за все, не дадуть дожити до світлого моменту дембеля. Або як гарматне м'ясо згодують, або заведуть спецназ для знищення. Пардон, у сортах лайна не розбираюся, і наскільки воно живуче – покаже час. Знову ж таки, ніхто його добрим словом не згадає. Якщо він взяв від Мотороли його якості – відсутність моральних принципів, честі та гідності, - то земля його прийме з радістю.

Рекомендуємо прочитати

У РФ автору саги Пісня льоду та полум'я Джорджу Мартіну відмовилися перекласти питання про Путіна

У Санкт-Петербурзі під час прес-конференції автора саги Пісня льоду та полум'я Джорджа Мартіна її організатори відмовились перекладати питання про главу Кремля Во....

Це може бути цікавим

Внаслідок конфлікту на Донбасі загинули понад 2700 цивільних

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні повідомляє, що на Донбасі з початку бойових дій загинули понад 2700 цивільних осіб....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Крыму селевым потоком смыло больше десятка машин

Стихийное бедствие обрушилось на аннексированный Крым в ночь на субботу, 19 августа....