Геращенко розповіла про жахливі злочини терористів проти українських жінок

Російські чоловіки воюють проти українських жінок і дітей, часто російськомовних: вбивають, калічать, беруть їх у полон. Конфлікти завжди супроводжуються спалахами насильства щодо жінок і дівчат, а сексуальне насильство використовується як знаряддя війни.

З такою заявою, яку вона оприлюднила на своїй сторінці у Facebook, виступила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко в Раді безпеки ООН.

-Протягом двох останніх років на Донбасі загинули 495 українських жінок. Я хочу згадати молоду жінку Олену Лафазан, що загинула від обстрілів Маріуполя, намагаючись закрити власним тілом доньку. Я хочу згадати юну маму Клима Клименка, що врятувала хлопчика, закривши його собою під час обстрілів Краматорська в лютому 2015р. З початку збройного конфлікту загинули 68 дітей і 152 дитини отримали поранення,– підкреслила вона.

Політик також зазначила, що саме жінки та діти є найбільш уразливими в умовах цієї війни – за останніми даними, в Україні налічується 1 мільйон 700 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з яких близько 900 тисяч складають жінки та 236 тисяч – діти.

За її словами, з початку російської військової агресії на Донбасі загинули 2 тисячі 130 військовослужбовців Збройних сил України, серед яких 2 жінки.

У підсумку 1937 дітей стали сиротами, а вдовами залишилися 1213 жінок, а 1975 жінок втратили своїх синів. Ще 142 жінки чекають на звільнення з полону ОРДЛО свої рідних.

-Це і є символ війни на Донбасі – російські чоловіки воюють проти українських жінок і дітей, часто російськомовних: вбивають, калічать, беруть їх у полон. Конфлікти завжди супроводжуються спалахами насильства щодо жінок і дівчат, а сексуальне насильство використовується як знаряддя війни. Нам відомі факти торгівлі людьми на тимчасово окупованих територіях, а також сексуального насильства та експлуатації, використання неповнолітніх в бойових діях, несумісних зі стандартами прав людини і які є неприйнятними в сучасному світі, – підкреслила перший віце-спікер Верховної Ради.

Крім того, політик навела низку прикладів ґендерно обумовленого насильства та злочинів щодо жінок і дітей, які скоїли бойовики на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, про які стало відомо останнім часом.

-За інформацією правозахисників, кожна 4-а особа, яка перебувала в ув'язненні у проросійських бойовиків, піддавалась гендерно обумовленому насильству або стала свідком такого насильства. Правозахисники відзначають, що сексуальне насильство використовується як частина тортур – щоб посіяти паніку та страх серед військовослужбовців і населення,– заявила пані Ірина.

Один із очільників парламенту ще й підкреслила, що ці факти дають уявлення про справжню ситуацію з правами людини на тимчасово окупованих територіях України однак звернула увагу на те, що детальна інформація є вкрай обмеженою.

-У зв'язку з наведеними фактами хотіла б укотре повторити звернення України в ООН – включити в сферу діяльності відповідних мандатів Організації проблеми сексуального насильства в ході спровокованого Росією збройного конфлікту на Сході України. Дуже важливою для нас є не лише декларативна підтримка ООН, а й конкретні дії відповідних механізмів Організації з метою оцінки ситуації на місцях, і її відображення в доповідях Генерального секретаря та подальших рекомендаціях, – зауважила Геращенко.

Наприкінці виступу політик поінформувала про конкретні дії, які Україна робить в рамках проблематики "Жінки, мир і безпека" в умовах іноземної агресії та окупації частини території держави.

-З метою належного реагування на випадки насильства щодо жінок, одним з найближчих кроків парламенту стане ратифікація Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства та боротьбі з цими явищем. Відповідні законопроекти вже подані на розгляд парламенту, і сподіваюся парламент ратифікує Конвенцію вже цієї осені, – підсумувала перший віце-спікер Верховної Ради.

Рекомендуємо прочитати

Два столичні райони через борги можуть залишити без гарячої води

Через борги Дарницький та Дніпровський райони можуть залишити без гарячої води....

Це може бути цікавим

Дослідження показало, що більшість великих українських компаній перебувають в офшорах

Більшість великих приватних компаній використовують офшори....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть