На Хмельниччині провели акцію пам'яті «українського Робін Гуда» Кармелюка

22 жовтня у місті Летичів на Хмельниччині профспілківці та соціальні активісти провели акцію пам'яті «українського Робін Гуда», де поховано тіло народного месника. Саме 22 жовтня 1835 року він потрапив у засідку і був застрелений шляхтичами.

- Більш ніж 20 років збройної боротьби з гнобителями всіх націй та ґатунків, чисельні арешти і втечи, понад 1000 спалених панських маєтків, 20 000 селян, ремісників та солдат-дезертирів у багатонаціональному повстанському війську, нетерпимість до даремного насильства, роздача панських скарбів селянам та сувора заборона на персональне збагачення бійців – все це риси з якими діяльність Устима Кармалюка увійшла в історію. У пікові моменти повстання, виплеснувшись за межі Поділля, охопило також частину Волині, Київщини, Житомирщини та Бессарабії, - нагадують активісти. На думку організаторів акції, стрімке майнове розшарування, висока ступінь офшоризації економіки, яку, на жаль, не зміг подолати Майдан, згортання соціальних гарантій та загроза прийняття нового трудового кодексу наближають Україну до ситуації 200-літньої давнини і реактуалізують постать Устима Кармелюка.

ntr6trdbmcm

- В Україні чомусь прийнято постійно звертатись до історії і кожна нова влада намагається трактувати її у вигідний і безпечний для неї спосіб. Підручники з цього предмету міняються в нас найчастіше. Серед цього калейдоскопу героїв і мучеників фігуру Кармалюка намагаються витіснити на задній план. Але самі умови нашого життя все більше змушують нас звертатися до нього по дороговказ. І нема чого дивуватись, якщо завтра цікавість до вишиванок перефокусується на «Аркан», танець кармалюківських опришків. Це дуже швидко може відбутись, бо у нас агрохолдінги на соняшнику мають 300% рентабельності, а сільгоспробітники 2000 грн/міс під час сезону, - каже один з організаторів заходу Федір Устинов.

За словами активістів, гасло, з яким вони прийшли до кармалюкової могили, підкреслює, що для історії дія важливіше за виконавця, і Кармалюк важливий не стільки особистими якостями, скільки історичною функцією, яку він уособлює.

- Сьогоднішнє бажання влади у будь-яку ціну в одностороньому порядку закріпити та посилити існуючу соціальну нерівність, майже повна її відмова від діалогу, призведе згодом до неможливості такого діалогу. «Палив палаци» написано на банері, де буква «В» майже зникає, перетворюючи констатацію історичного факту на заклик до дії. Примари героїв минулих часів стають актуальним прикладом, коли різниця між сьогоденням і давниною стає примарною, - кажуть активісти.

Активісти також розповсюдили серед жителів Летичіва літературу по захисту трудових прав та інформували місцеву громаду про ризики, що несе в собі нове трудове законодавство.

Рекомендуємо прочитати

Роботизация морских судов превратит моряков в офисных служащих

Начавшиеся в начале мая проектные работы над созданием первого полностью автоматизированного судна могут привести к трансформации романтической профессии моряка в рядовую офисную работу за компьютером....

Це може бути цікавим

Стало известно, сколько человек посмотрели "Евровидение-2017"

"Евровидение-2017", которое проходило в Киеве, посмотрели более 180 миллионов зрителей по всему миру....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві запропонували зрубати всі тополі в місті

На сайті Київради була опублікована....