Законі не вказує кількість пільгових місць є у маршрутках

Законі не вказує кількість пільгових місць є у маршрутках

Чинним законодавством України не встановлено обмеження щодо кількості пільгових місць у маршрутних таксі.

Про це повідомляє Громада Голосієва з посиланням на відповідь Департаменту транспортної інфраструктури КМДА.

У відповіді наголошується, що приватні перевізники, які забезпечують перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування Києва в режимі маршрутного таксі не отримують відшкодування з бюджету.

— Вони добровільно взяли на себе зобов’язання здійснювати пільгові перевезення за рахунок власної господарської діяльності відповідно до ч.2 ст. 916 Цивільного кодексу України, — йдеться у відповіді.

Відзначається, що згідно зі ст. 37 ЗУ «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники повинні забезпечити пільгові перевезення пасажирів.

— Відмова від пільгового перевезення забороняється, крім випадків, передбачених законом, — йдеться у відповіді з КМДА.

Згідно зі ст.31 ЗУ «Про автомобільний транспорт», відносини перевізників з органами влади визначаються договором про організацію перевезень. У цьому документі встановлюються умови перевезень, розмір компенсації витрат перевізника внаслідок перевезення пільговиків та регулювання тарифів, механізм їх виплати.

— Отже, види та обсяги пільгових перевезень встановлюються замовленням, у якому визначаються порядок компенсації автомобільним перевізникам збитків від цих перевезень, — йдеться у відповіді.

«Громада Голосієва» наголошує, що якщо водій відмовляється перевозити пасажирів пільгових категорій, то потрібно звертатися до перевізника.загрузка...

Читайте також