Україна вимагає видачі заарештованого в Норвегії неонациста з Донбасу

Увечері 18 жовтня в Норвегії, в місті Вестфольде, норвезькою службою безпеки PST був заарештований російський неонацист Ян Петровський на прізвисько Великий Слов'ян, який воював на території України в 2014-2015 роках і здійснював військові злочини проти українських військових, передає nv.ua.

Як пише Четверта влада, про арешт Петровського повідомила у соцмережі група ДШРГ Русич, до складу якої входив Петровський.

Загін російських неонацистів ДШРГ Русич воював у Луганській області в 2014 році в складі іншого відомого бандформування ДБР Бетмен. Його командиром був неонацист Олексій Мільчаков, який прославився своїми звірствами.

 - Сім норвезьких поліцейських увірвалися в будинок до Ронні Бордсена, щоб повідомити Яна Петровського про його депортацію з Норвегії. Поліція заявила Яну, що в нього є два дні на те, щоб купити собі квиток і п'ять днів, щоб виїхати з країни. Поліція зажадала від нього пред'явити паспорт, повідомити про згоду з рішенням про депортацію й повідомити, якщо він готовий покинути країну добровільно, - повідомляється в групі ДШРГ Русич.

Ян Петровский - справа

Ян Петровський - праворуч

Там же йдеться, що рішення про депортацію Петровського було прийнято Норвезької міграційною службою після того, як місцева служба держбезпеки заявила що він є "загрозою державній безпеці".

Російський журналіст Євген Дьяконов, який проживає в Норвегії, пише, що видачі Петровського вимагає Міністерство закордонних справ України. "В даний час, норвезька влада готує його депортацію в Росію, а український МЗС вже подав протест і вимагають видачі Петровського, як військового злочинця", - написав Дьяконов.

5 вересня 2014 року бойовики ДШРГ Русич із засідки розстріляли колону Айдара біля селища Металіст. Бойовики добивали тих, що вижили, і катували полонених. З тих, хто потрапив у руки Мільчакова й Петровського не вижив ніхто. Самі росіяни фотографувалися на фоні спотворених трупів українських добровольців.

Рекомендуємо прочитати

«Показания» попугая помогли осудить американку за убийство мужа

Суд американского города Мичиган признал американку виновной в умышленном убийстве собственного мужа в том числе на основании «показаний» попугая....

Це може бути цікавим

Под Киевом задержали иностранного торговца людьми

В Киевской области полиция задержала иностранца, который находился в международном розыске за торговлю людьми....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Савченко собирает деньги и будет участвовать в президентской кампании

Народный депутат Надежда Савченко заявила о своем намерении участвовать в президентских выборах....