Україна вимагає видачі заарештованого в Норвегії неонациста з Донбасу

Увечері 18 жовтня в Норвегії, в місті Вестфольде, норвезькою службою безпеки PST був заарештований російський неонацист Ян Петровський на прізвисько Великий Слов'ян, який воював на території України в 2014-2015 роках і здійснював військові злочини проти українських військових, передає nv.ua.

Як пише Четверта влада, про арешт Петровського повідомила у соцмережі група ДШРГ Русич, до складу якої входив Петровський.

Загін російських неонацистів ДШРГ Русич воював у Луганській області в 2014 році в складі іншого відомого бандформування ДБР Бетмен. Його командиром був неонацист Олексій Мільчаков, який прославився своїми звірствами.

 - Сім норвезьких поліцейських увірвалися в будинок до Ронні Бордсена, щоб повідомити Яна Петровського про його депортацію з Норвегії. Поліція заявила Яну, що в нього є два дні на те, щоб купити собі квиток і п'ять днів, щоб виїхати з країни. Поліція зажадала від нього пред'явити паспорт, повідомити про згоду з рішенням про депортацію й повідомити, якщо він готовий покинути країну добровільно, - повідомляється в групі ДШРГ Русич.

Ян Петровский - справа

Ян Петровський - праворуч

Там же йдеться, що рішення про депортацію Петровського було прийнято Норвезької міграційною службою після того, як місцева служба держбезпеки заявила що він є "загрозою державній безпеці".

Російський журналіст Євген Дьяконов, який проживає в Норвегії, пише, що видачі Петровського вимагає Міністерство закордонних справ України. "В даний час, норвезька влада готує його депортацію в Росію, а український МЗС вже подав протест і вимагають видачі Петровського, як військового злочинця", - написав Дьяконов.

5 вересня 2014 року бойовики ДШРГ Русич із засідки розстріляли колону Айдара біля селища Металіст. Бойовики добивали тих, що вижили, і катували полонених. З тих, хто потрапив у руки Мільчакова й Петровського не вижив ніхто. Самі росіяни фотографувалися на фоні спотворених трупів українських добровольців.

Рекомендуємо прочитати

Мати покинула на три доби однорічного сина заради дня народження подружки

На Рівненщині мати покинула на 3 доби однорічне дитя, бо пішла святкувати день народження подруги....

Це може бути цікавим

Столичний ботсад заливає каналізаційними стоками

У Києві жителі Печерська зливають нечистоти в зливову каналізацію біля ботанічного саду ім....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть