У Швеції пройде фестиваль українського кіно

У місті Гетеборг (Швеція) протягом жовтня і листопада відбудеться другий скандинавський фестиваль українського кіно. Покази триватимуть з 25 жовтня до 7 листопада. Шведським глядачам покажуть три повнометражні фільми та добірку короткометражних робіт.

Фестиваль відкриється 25-го жовтня фільмом «Жива ватра» Остапа Костюка, який нещодавно вийшов у прокат в Україні. Режисер приїде до Гетеборга представити фільм глядачам. Наступний у програмі – «Атомоград. Монтаж утопії» Станіслава Мензелевського, Анни Онуфрієнко та Олександра Телюка, спільний проект Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» у Славутичі та Центру Довженка  та. Фільм змонтовано з хронік будівництва і функціонування семи українських міст-сателітів атомних електростанцій, а озвучив його легендарний український журналіст Юрій Макаров. У Гетеборзі більше про фільм розповість один з його творців Олександр Телюк. Дмитро Мойсеєв представить свою дебютну роботу «Такі красиві люди», яку свого часу демонстрували в міжнародному конкурсі МКФ «Молодість». Закриє фестиваль добірка короткометражних робіт: «Reve ta Stohne on Tour» Надії Парфан, днями показаний на міжнародному кінофестивалі у Варшаві, та 5 позицій з альманаху «Місцеві» про українські міста:«70 вулиць» Макса Лижова, «На Сході» Петра Армяновського, «Серед хат» Оксани Носач, «Я на дитмайданчику» Поля Гранека, «Луганськ-Київ» Олени Панченко. «Місцеві» - це вибрані фільми кінолабораторії MyStreetFilmsUkraine, яка проводиться фестивалем «86» в Україні та закордоном. Добірку представлять режисер Макс Лижов та програмна координаторка фестивалю Анна Корягіна.

- Ми вирішили привезти до Швеції фільми, які об’єднують урбаністичні рефлексії: про життя у місті та поза ним, втечу від мегаполісу до моря, зникаючу професію у горах, а також життя в атомоградах – містах-утопіях. У кожної з робіт чимала фестивальна історія, тож тим цікавіше буде представити їх у Гетеборзі, де проводиться найвідоміший скандинавський фестиваль, - зазначає програмна координаторка фестивалю Анна Корягіна.

Покази пройдуть у Hagabion, одному з найвідоміших шведських незалежних кінотеатрів, де показують авторське кіно. Фестиваль організований Українською Громадою у м. Гетеборг за підтримки департаменту культури міської адміністрації м.Гетеборга, у співпраці з Українським інститутом у Швеції. Офіційний перевізник фестивалю - Міжнародні Авіалінії України.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Стало відомо, скільки українських полонених ще утримують бойовики

Кількість полонених, яких утримують бойовики, збільшилася до 128 осіб....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

На улицах Киева запретят ловить кошек

На заседании постоянной комиссии Киевского городского совета по вопросам жилищно-коммунального хозяйства и топливно-энергетического комплекса депутаты согласовали проект решения о запрете на вылов бездомных кошек в Киеве....