Найпопулярніші міфи про вино

Розбиратися у вині – означає бути освіченою й ерудованою людиною. Якщо вам це потрібно, ось п'ять найпоширеніших міфів про вина, пише НВ.

Вино в певному розумінні частина нашого культурного життя, як музика чи література. Розбиратися у вині, зі знанням справи гортати винні карти в ресторанах і до діла використовувати в розмові відомості про вина – означає бути освіченою й ерудованою людиною, яку поважають і до якої тягнуться. Якщо вам це потрібно, ось п'ять найпоширеніших міфів про вина. Спростуйте один із них у бесіді за серйозною вечерею, і ваші співрозмовники будуть вражені.

1. Біле вино робиться з білого винограду, а червоне – з червоного.

Насправді, м'якоть будь-якого винограду безбарвна, тому й виноградний сік, з якого виходить вино, теж завжди прозорий сам по собі. Для того щоб вийшло червоне вино, сік винограду залишають у контакті зі шкіркою (цей процес називається мацерацією), яка й передає соку свій колір. Часто біле вино насправді виробляється із червоних сортів винограду. Але бувають і винятки. Наприклад, для шампанського, виробленого з білого винограду, навіть є спеціальна назва Blanc de Blancs, дослівно біле з білого. Цінується таке вино більше за те, що вироблено з традиційних для шампанського сортів, і коштує набагато дорожче.

2. Вино в Європі коштує дешевше, ніж в Україні.

Справедливо тільки для дуже дешевих і не дуже якісних вин. Як правило, якісні вина коштують і в нас, і в Європі практично однаково, а іноді в Україні навіть дешевше. Особливо, коли йдеться про ціну вина в ресторанах. Уся справа в тому, що в нас культура пиття вина набагато нижче і молодше, ніж у Європі. Тому рестораторам часто доводиться заробляти на пляшці менше, ніж їхнім європейським колегам, щоб популяризувати традицію. Так, і якщо якесь вино в Україні коштує дорожче, ніж у країні, в якій воно було зроблено, це ще зовсім не означає, що вас обманюють. Перш ніж потрапити до вас у келих, вино проробляє довгий шлях, який не може не вплинути на його вартість.

3. Шампанське і просекко – одне й те саме, просто дороге шампанське.

Насправді методи виробництва шампанського і просекко кардинально відрізняються. Для того щоб вийшло шампанське, потрібно не менше 15 місяців. Весь цей час вино проводить у пляшці на дріжджовому осаді.

А просекко цю витримку проходить у сталевих ємностях також на осаді, і йому зовсім не потрібна така довга витримка. Від моменту збору врожаю до розливу по пляшках проходить 6 місяців. На виході отримують абсолютно різні вина, з різними смаковими якостями. А різниця в ціні, дійсно досить суттєва, з'являється якраз через тимчасові витрати і складність виробництва.

4. Білі вина не п'ють узимку, а червоні – влітку.

Звичайно, біле холодне вино добре втамовує спрагу, особливо ігристе. А червоне відмінно зігріває. Але це зовсім не означає, що біле вино не варто пити взимку, а червоне влітку. Є безліч сортів винограду, червоні вина з яких чудово п'ються влітку. Наприклад, Піно нуар відмінно підійде під страви із жирної риби або птиці. Ціла низка насичених білих вин, витриманих у дубових бочках, охолоджується до 12,5 градусів і зігріває взимку не гірше червоного.

5. Рожеві вина завжди легкі, дешеві та добре п'ються.

Ми всі звикли до того, що рожеві вина легко п'ються, не володіють насиченим кольором і вираженим смаком. Насправді існує багато насичених рожевих вин. Наприклад, у Франції є мікро-регіон Tavel, де роблять лише рожеві вина. Через деякі особливості географічного положення та клімату, рожеве тут виходить досить міцним і більш вираженим у смаку й ароматі. А в набагато більш відомому нам всім Провансі деякі винороби витримують своє резе в дубових бочках. Деякі пляшки такого рожевого коштують більше $100.

Рекомендуємо прочитати

У 2017 році планують відновити понад 2 тисячі кілометрів доріг

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян розповів, що в планах відомства відновити більше 2 тис....

Це може бути цікавим

В России мужчина устроил поножовщину на улице, восемь раненых

Злоумышленник с ножом напал на прохожих в российском городе Сургут....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Историк назвал главного врага украинцев

Военная агрессия России серьезный, но не самый страшный враг Украины....