Фесенко: «Моторолі» могли помститися

Фесенко: «Моторолі» могли помститися

Найбільш популярною версією вбивства бойовика «Мотороли» називають диверсію української ДРГ. Не виключено, що це могла справді бути помста, адже «Моторола» публічно зізнавався в тому, що катував і вбивав українських військовополонених. Тому бажаючих йому помститися, як серед професійних військових, так і добровольців, досить.

Таку думку сайту «24» висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

Водночас, за словами політичного експерта, треба врахувати, що будинок, де жив «Моторола», посилено охоронявся і проникнути туди, закріпити міну в шахті ліфта непросто. Російські спецслужби чи хтось із конкурентів «Мотороли» мали таку можливість, а от українські диверсанти – навряд чи.

Фесенко висловив сумнів, що українська розвідка пішла б на цей теракт напередодні переговорів про організацію зустрічі в Нормандські форматі. Серед можливих версій вбивства терориста політолог також назвав внутрішні розбірки бойовиків. Хоча цю версію Фесенко вважає менш правдоподібною.

-В так званій «ДНР» більше проявляється консолідація її керівництва, ніж в «ЛНР», де йде відкрита конкуренція і зачистка. «Моторола» не був поміченим в якихось внутрішніх конфліктах. Хоча не виключена прихована конкуренція. Можливо, Олександр Захарченко  бачив у ньому потенційного конкурента, – зазначає він.

«Моторолу», на думку експерта, могли прибрати і російські спецслужби. Це могла бути зачистка від одіозних сепаратистських ватажків. Але, швидше за все, Кремль таким чином хоче дискредитувати Україну на переговорах, звинувативши українських диверсантів у вбивстві і в тому, що Київ не хоче мирного врегулювання конфлікту.

-Це трохи схоже на те, що відбувалося в серпні в Криму. Росія фактично організувала справу так званих «українських диверсантів», які нібито планували теракти на півострові, і звинуватила в диверсіях Київ. Можливо, «Моторолу» вбили, щоб звинуватити Україну в агресії і небажанні досягти миру, – наголосив Фесенко.

При цьому, за словами Володимира Фесенка, українській владі необхідно посилити заходи безпеки, а також викривати версію щодо причетної наших спецслужб до теракту.загрузка...

Читайте також