В Росії активісти побили «зеленого чоловічка»

В Росії активісти побили «зеленого чоловічка»

11 жовтня Дзержинський районний суд Новосибірська засудив  двох ультраправих, що побилися з представником руху «ввічливих людей», до реальних термінів. Владислав Віль і Єгор Стрельченко отримали по два роки колонії загального режиму, повідомляє Максим Собеський із Новосибірська.

За його інформацією, суд визнав, що російські націоналісти напали 13 серпня 2015 року на Д. Благініна з криком «Слава Україні». Сталося це нібито з мотивів ідеологічної ненависті до «націонал-патріотів», після того як побачили на ньому в метро шеврон «Ввічливі люди». В результаті потерпілий, за деякими даними — кандидат в майстри спорту з єдиноборств, отримав кілька гематом на голові.

Як розповів правий активіст Олексій Бахтін, який відвідував судові засідання: «суд не прийняв до уваги свідчення очевидців, що «вічливий чоловічок» продемонстрував хлопцям непристойний в метро непристойний жест, ​​визначивши в них скінхедів». Співрозмовник вважає, що мав місце побутовий конфлікт спровокований ненавистю Благініна до скінхедів, які, на думку потерпілого, мало не поголовно «підтримують Україну».

14699757_534764266722362_127555539_n

Згідно з матеріалами кримінальної справи Д. Благінін є проурядових активістом. «Я є патріотом і підтримую нашого президента. На противагу нашому руху в Новосибірську існую скінхеди, «Правий сектор», — заявляв він на допиті.

Хоча прокуратура просила для націоналістів по 1 році і 4 місяців колонії, за статтями 116 «побої» і 213 «хуліганство» КК РФ, але суд призначив більші терміни. «За два роки за такі легкі травми 18-ти і 19-ти річним хлопцям — це занадто суворо», — вважає Бахтін. Як констатувало джерело — в день оголошення вироку потерпілий прийшов до суду в супровід оперативникаЦПЕ: «вони разом про щось пересміювались».

Раніше в Новосибірську була засуджена група націоналістичної молоді за звинуваченням в розфарбовуванні в кольори українського прапора пам’ятника Леніну.загрузка...

Читайте також