Резолюція ПАРЄ: наша перемога і провал Кремля

Тепер Україна зможе апелювати не до власних оцінок, а до резолюції Парламентської асамблеї Європи. Про це у своєму блозі на НВ пише український дипломат Володимир Огризко.

Вперше в офіційному документі такої структури, як ПАРЄ, з'явилося визначення подій на сході України агресії Росії. І тепер українські дипломати, як і політичні діячі, при всіх своїх контактах і переговорах можуть апелювати не до власних оцінок, а до резолюції Парламентської асамблеї Європи.

З точки зору донесення до політичних діячів і громадськості цього меседжу він має бути першочерговим. Зараз я на місці наших послів розіслав б ці дані по всіх ЗМІ, провів прес-конференції, на яких наголосив: це ніякий не внутрішній конфлікт, ніякі не сепаратисти, а агресії Російської Федерації проти України. Мені здається, це дуже важлива подія – та робота, яка проводилася і по політичній, і з дипломатичній, і по парламентській лінії, дала свій результат.

Другий важливий момент – деяким політикам, які дуже хочуть прискореного врегулювання, а саме виборів на окупованих територіях, теж варто почитати цю резолюцію, а нам потрібно ще раз запросити їх на місце подій, оскільки в іншій резолюції чітко і ясно сказано: в нинішній ситуації проведення там виборів неможливе.

Сьогодні ми побачили чергову заяву пана Штайнмаєра, а до того – пана Олланда. В їх канцелярії теж потрібно направити ці резолюції, щоб ці політики прочитали: мова йде не про точку зору самої України. Це позиція європейської інституції, яка займається правами людини і знає, про що говорить. Не українці були доповідачами.

Ця резолюція засвідчила, що можна нескінченно видавати бажане за дійсне, але сенсу від цього не буде.

До того ж, спроби Російської Федерації якимось хитрим способом повернутися в ПАРЄ провалилися. І це позитивний результат роботи нашої делегації. Мене радує, що вона почала показувати зуби. Заява, що українська делегація піде з ПАРЄ, якщо повернеться Росія, мені здається, також відіграло свою роль у тому, яке рішення прийняли європейські колеги, які розмірковували над майбутнім цієї організації.

Разом ми можемо якщо не наступати, то хоча б тримати оборону. В ідеалі ж варто було б скласти каталог вимог до Російської Федерації, виконання яких зробило б можливим питання повернення, але туди повинні увійти чіткі і недвозначні положення: поки не буде деокупований Крим, поки не припиниться війна в Донбасі і поки не припиняться злочини на окупованих територіях, про повернення Росії в ПАРЄ навіть мови бути не може.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

На чемпионате мира по лыжным видам спорта определили «худшего лыжника в мире».

По его словам, он должен был месяц готовиться к турниру на снегу в Скандинавии, однако из-за проблем с полицией не смог добраться до места назначения вовремя....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Всё в жизни познаётся в сравнении, - блогер

Тут люди обсуждают появившуюся информацию, что томная троица в составе Семенченко, Парасюка и Соболева, более всех отличившаяся в теме блокадного цирка, для меня вот совсем не удивительно объединена ещё одной общей характеристикой -- отсутствием высшего образования....