Націоналісти засудили руйнування пам'ятника УПА в Польщі

Фракція Всеукраїнського об’єднання «Свобода» у Волинській обласній раді висловлює глибоке обурення з приводу численних фактів недружніх жестів по відношенню до України, які мають місце на території Польщі і нагнітають у польському суспільстві нездорову антиукраїнську істерію.

Про це йде мова у заяві фракції, яку 12 жовтня 2016 року під час сесії Волинської облради зачитав перший заступник голови Волинської «Свободи» свободівець Олександр Пирожик, передає прес-служба Волинської обласної  організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

 - Поляки продовжують активно воювати з мертвими українцями, переходячи усі межі не лише цивілізованих добросусідських міждержавних стосунків, та й елементарної людської логіки та моралі. Декілька днів тому в селі Верхрата Підкарпатського воєводства РП було вчинено акт вандалізму над могилою вояків УПА. У білий день на місцевому цвинтарі двоє нелюдів перфоратором знесли хрест, побили пам’ятні таблиці, знявши цей дикунський акт на відео,  - йдеться у повідомленні.

Руйнування хрестів на українських могилах у католицькій Польщі все більше нагадують нам істерію атеїстичної більшовицької Росії. Лише за два останні роки зафіксовано 14 руйнувань українських могил. В той час, коли в Україні поховання польських солдатів ніхто не руйнує.

Кремль теж починав із мертвих, а потім взявся і за живих. Поляки вже зневажають одне з основних завоювань Майдану та Революції гідності – право українців знати і шанувати своїх національних Героїв. Чого варті лише слова претендента на посаду Генерального Консула Республіки Польща в місті Луцьку Веслава Мазура, який дозволяє собі казати про Провідника ОУН та УПА Степана Бандеру: «Як може бути бандит героєм?»

Трактуючи події 1943 року на Волині, Веслав Мазур дозволяє собі у зверхньому тоні звинувачувати і повчати волинян, нав’язує нам польську імперську версію поглядів на минуле. З огляду на сказане призначення Веслава Мазура генконсулом Польщі у Луцьку є вкрай небажаним і таким, що провокуватиме політику розпалювання міжнаціональної ворожнечі, а не політику добросусідства та взаємоповаги. Поява такого дипломата в Луцьку може мати в подальшому непередбачувані наслідки.

Сплановану кампанію антиукраїнської істерії доповнює антиісторичний і садонатуралістичний фільм «Волинь», у якому поляки демонструють, як український священик нібито освячує сокири і серпи, якими українці йдуть убивати поляків, як українці спалюють живцем малих дітей тощо. Про українські жертви фільм замовчує, створюючи в уяві глядача образ українця як різуна, палія, бандита, головоріза, вбивцю. Днями у кінотеатрах відбувся прем’єрний показ цього фільму в Польщі, є підстави вважати, що невдовзі цей фільм можуть демонструвати й в інших країнах, у т.ч. в Україні.

ВО «Свобода» завжди виступала за рівноправні стосунки з польським народом, але виключно на основі взаємоповаги та рівності. Українці ніколи не дозволяли собі такого по відношенню до інших народів. У цій ситуації українська влада, МЗС України залишаються сліпими до реального масштабу проблеми. Бездарна дипломатія на чолі з міністром Клімкіним своєю пасивністю лише заохочує антиукраїнський шовінізм із боку поляків. Це – злочинна бездіяльність, зважаючи на те, що маємо справу не з поодинокими випадками, а з цілеспрямованою системною державною політикою теперішньої польської влади, антиукраїнською за суттю.

Влада в Україні вкотре демонструє свою нездатність і небажання відстоювати гідність українців і права наших братів за кордоном. Через це Україна виглядає просто жалюгідно на міжнародній арені. Дехто дивується, чому Захід не надто активно нам допомагає. А хіба в когось виникне бажання мати безхребетного, жалюгідного і бездарного в політичному плані союзника?

Звертаємось до Президента, Верховної Ради, Міністерства закордонних справ України: з вимогою належно реагувати на антиукраїнську істерію у Польщі, зокрема – щодо актів вандалізму над українськими могилами. У зв’язку з відверто антиукраїнською позицією вимагаємо також від МЗС України: не давати згоди на призначення Веслава Мазура на таку відповідальну посаду, як Генеральний Консул Республіки Польща у місті Луцьку».

 

Рекомендуємо прочитати

Археологи нашли в Дании тысячелетнюю крепость викингов

Датские археологи обнаружили ранее неизвестную крепость викингов, построенную в конце 10 века, чья необычно продвинутая архитектура говорит о том, что норманны не ....

Це може бути цікавим

Доба в АТО: 1 загиблий, 4 поранених, бойовики застосували важке озброєння

За минулу добу в зоні АТО один український військовий загинув, ще четверо дістали поранення і травмування....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Психологи рассказали о вреде "запойного" просмотра сериалов

Просмотр целых сезонов или большого числа серий различных сериалов в один присест заметно ухудшает качество сна людей и превращает их в "зомби", обладающих затормо....