Як уціліти в сезон застуд: правила від лікаря Комаровського

10 простих правил вбережуть від гострого респіраторного захворювання набагато ефективніше, ніж будь-які пігулки і мікстури, пише на своєму сайті педіатр Євген Комаровський.

У сезон застуд люди хворіють на гострі респіраторні вірусні інфекції — ГРВІ. Розгляньмо основні правила профілактики ГРВІ.

1. Менше людей — менше вірусів. Уникайте людних місць.

2. Концентрація вірусів просто неба в тисячі разів менша, ніж в будь-якому приміщенні, нехай це квартира, шкільний клас чи вагон метро. Сто разів подумайте: а вам туди треба?

3. Чим ближче до людини, тим більше шансів заразитися. Тримайте дистанцію!

4. Побачили (почули) людину з ознаками ГРВІ (кашель, чхання, нежить, закладений ніс) — тримайтеся на максимально можливій дистанції.

5. Руки хворого — джерело інфекції. Поменше рукостискань. Використовуйте рукавички, коли змушені братися за що-небудь у громадських місцях. Особливу увагу зверніть на всі дверні ручки, поручні в міському транспорті.

6. Шанси зустрітися з вірусом особливо великі там, де багато дітей, і там, де багато хворих. Дотримуйтесь особливої обережності, відвідуючи дитячі поліклініки.

7. Вірусні частинки годинами і цілодобово зберігають свою активність в запиленому, сухому, теплому і нерухомому повітрі і практично миттєво гинуть у повітрі чистому,  прохолодному, вологому і рухомому. Не перегрівайте! Зволожуйте! Провітрюйте!

8. Оптимальні параметри повітря для житлових приміщень: температура 16-22°С, відносна вологість повітря — 40-70%. Створіть комфорт у цих межах. Холодно? Одягніться!

9. Мийте руки. Немає можливості — використовуйте вологі гігієнічні та дезінфікуючі серветки.

10. Зволожуйте слизові оболонки дихальних шляхів. Застосовуйте для введення в носові ходи краплі або спреї на основі сольових розчинів (щобільше людей навколо — то частіше). Полощіть рот звичайною водою. Найпростіший сольовий розчин можете приготувати самостійно: 1 чайна ложка солі на 1 літр кип'яченої води.

Пам'ятайте:

- маска не рятує здорового і її не треба носити здоровому — її надягають на хворого і таким чином дещо зменшують його заразність;

- ліків, що зменшують ймовірність ГРВІ, не існує;

- ймовірність ГРВІ зменшують повноцінне харчування, активний спосіб життя, можливість виспатися, посмішка і гарний настрій.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

У Харкові п'яний вітчим порубав сокирою пасинка

У Харкові 55-річний вітчим порубав сокирою свого 41-річного пасинка, в результаті чого останній залишився прикутим до ліжка....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Донька Трампа випустила книгу про успіх

Дочка президента США Дональда Трампа Іванка написала книгу про те, як досягти успіху....