Екс-президент ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод (МСЗ) «Океан», директор ТОВ» Океан-Судноремонт «Леонід Шумило відкидає причетність до олігархату РФ і «Газпрому», і звинувачує «Смарт-Холдинг» Новинського в умисному доведенні підприємств суднобудівної галузі України, включаючи МСЗ «Океан», до банкрутства з метою знищення, про це повідомляє «Інтерфакс» за результатами прес-конфернеції.

На прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна», Л. Шумило висловив упевненість в недоцільності продажу, яка готувалася, ліквідатором і комітетом кредиторів МСЗ «Океан» цілісного майнового комплексу (ЦМК) суднозаводу на відкритих торгах.

Банкрутство було зроблено навмисне. Ліквідація не є найкращим варіантом … Завод не тільки знаходиться в ліквідації, а знищується, — сказав він.

За словами Л. Шумило, визнання в 2015 році Господарським судом Миколаївської області МСЗ «Океан» банкрутом було ініційовано структурами «Смарт-Холдингу», що належить олігархові Новинському.

— Чомусь глава комітету кредиторів Ігор Волошин і ліквідатор МСЗ «Океан» Ірина Сербін мовчать про те, кому з кредиторів належать 1,4 млрд. кредиторських вимог, які складають близько 78% від сукупних кредиторських вимог усіх кредиторів підприємства, а також — чому виникла ця заборгованість і хто в цьому винен.

Якщо порівнювати з Херсонським, Чорноморським судозаводами (входять в суднобудівний субхолдинг SMG «Смарт-Холдингу» — ІФ) — це одна схема знищення суднобудівних підприємств. Введення в борги, в ліквідацію, — сказав пан Шумило.

За даною схемою, за його словами, в подальшому, збанкротіле підприємство суднопрому має змінити профіль роботи.

Л. Шумило також відкинув звинувачення комітету кредиторів МСЗ «Океан» у зв’язках з екс-міністром енергетики, екс-членом ради директорів ВАТ «Газпром» Ігорем Шуваловим і його офшорами — компаніями Zonel Operations Ltd і Belmont Industries Inc.

Відповідаючи на питання журналістів, він сказав: Це (звинувачення-ІФ) — єдине виправдання діяльності цих людей. За весь цей час жодного документального підтвердження таких зв’язків з» Газпромом «надано не було. Спроба подати цю інформацію у вигляді загальновідомого факту є спробою підмінити реальні проблеми надуманими.

При цьому Л. Шумило також відкинув звинувачення у рейдерському захопленні суднозаводу, уточнивши: проведена на виконання рішення Печерського районного суду Києва передача майна підприємства на його відповідальне зберігання була здійснена без участі ліквідатора в присутності представників правоохоронних органів.

Він не зміг спрогнозувати ймовірність зміни власника МСЗ «Океан».

— У моїй компетенції на сьогоднішній день зберегти наявну власність (суднозаводу-ІФ) … Відповідно до ст.170 КПК України, накладення арешту на майно не тягне зміну власника, — сказав Л. Шумило, додавши: Не можу нічого сказати, буде зміна власника, чи не буде зміни власника.

За словами глави ТОВ «Океан-Судноремонт», після передачі майна МСЗ «Океан» на його відповідальне зберігання, він очікує завершення здійснюваного сьогодні Генпрокуратурою України досудового розслідування по відкритому в 2014 році кримінальному виробництві за фактом, в тому числі, протиправних дій з майном суднозаводу .

ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» (до квітня 2011 року — «Вадан Ярдс Океан», до грудня 2008-го — Damen Shipyard’s Okean, до лютого 2001 го — «Суднобудівний завод «Океан») спеціалізується на виробництві і ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів, барж водотонажністю до 350 тис. тон.

У листопаді 2013 року Господарський суд Миколаївської області визнав банкрутом ПАТ «МСЗ «Океан» за клопотанням близької, за деякими даними, до власника» Смарт-груп «Вадиму Новинському ТОВ» Консалтинг-Гамма «(Кривий Ріг, Дніпропетровська обл).

9 вересня 2016 року Печерський районний суд Києва наклав арешт на рухоме і нерухоме майно ПАТ «МСЗ Океан» і передав його на відповідальне зберігання директору ТОВ «Океан-Судноремонт», президенту ПАТ МСЗ «Океан» в 2010-2011рр. Леоніду Шумило.

За даними держреєстру, статутний капітал ТОВ «Океан-Судноремонт», становить 3 тис. грн, засновником виступає компанія Finance S.A (Люксембург) — передає Інтерфакс.загрузка...

Читайте також

Коментарі