Легка вагітність – 8 лайфхаків для майбутніх мам

Генетика, здоровий глузд, правильна інформація і спокій – головні друзі вагітної жінки. Про це на своїй сторінці в Facebook пише засновниця проекту ItWorked.com.ua Ольга Макеєва. 

Головне в цій нелегкій справі – спокій і позитивний настрій. У комплекті з правильними знаннями вони забезпечать вам 90% успіху. І ось ще кілька порад, перевірених мною на власному досвіді.

1. Вихідна точка – важливий критерій.

Прийміть як даність, що багато в чому запорука того, якою буде ваша вагітність – це генетика і те, в якому стані ви її зберегли до моменту виявлення двох заповітних смужок: зруйнували чи підкоригували в кращий бік. Це вихідна точка, а далі діємо за ситуацією, включаючи мозок.

2. Правильна інформація – наше все.

Коли ви розумієте процеси, причинно-наслідкові зв'язки, знаєте наперед норми та відхилення – ніхто не зможе вас залякати або розвести на гроші. Та й просто засмутити, що в нашій справі не останнє питання.

Наполегливо рекомендую книгу доктора Олени Березовської "Настільна книга для вагітних". Відповіді на всі питання, що виникають, відповіді можна шукати насамперед тут або просто гуглити питання з приставкою "Березовська".

Також рекомендую авторський курс Олени Майданник "Диво материнства" – в мільйон разів крутіше будь-яких батьківських курсів, все по суті і дуже цікаво.

Приміром, я послала до біса всі дорогі скрінінги, тому що:

– за УЗД все було в порядку;

– я знала, що у цих аналізів шалений відсоток похибки;

– навіть якщо б аналіз був зроблений і виявився сумнівним, я б все одно зберегла вагітність, бо нічого з того, що може показати скринінг, внутрішньоутробно не лікується, плюс читай попередній пункт. Так що, здаючи дорогий аналіз, задумайтеся, навіщо ви це робите? На які дії ви готові, отримавши результат?

І так у всьому.

Майже всі примхи вагітних – спекуляція й дурощі

3. Усі страхи від невігластва.

Наприклад, виселяти кішку з дому, бо «токсоплазмоз» абсолютно безглуздо. Аналіз показав, що у мене, о жах, немає антитіл до токсоплазмозу. Але ж це означає, що моя кішка за 12 років нашого щасливого спільного життя на нього не хворіла і мене не заражала. І взяти їй болячку як і раніше нізвідки. І взагалі, цю гидоту простіше підхопити від погано вимитої картоплі, викопаної з-під землі, в яку випорожнилась кішка, хвора на токсоплазмоз... Вловили? Правильна інформація і здоровий глузд – наше все!

4. Не все, що продається для вагітних, просто виверти маркетологів.

Наприклад, подушка а-ля удав – це ж просто щастя якесь. І потім відмінно пристосовується як обмежувальний кокон для дитини. Фітбол – винахід століття, вирішує масу проблем: від розвантаження спини і успішного переживання переймів до, знову-таки, заколисування дитини без крепатури у всій верхній частині тулуба.

5. Майже всі примхи вагітних – спекуляція і примха.

Читай пункт 2. Коли знаєш, чому щось відбувається, можна підготуватися і подумати, про що конкретно кричить організм. Бажання винограду о 22:30 в лютому відмінно задовольняється половиною яблука. Розуміння, в які терміни є ризик "розгодувати плід", дає відмінну мотивацію перестати бавитися морозивом на ніч.

Але я написала "майже всі", тому що гормональна свистопляска все ж дає свої плоди у вигляді, наприклад, зайвої сентиментальності і зміни милосты на гнів за долі секунди. Якщо в цей момент почути голос розуму, що волає "це гормони, треба просто перетерпіти" – то й з цим можна впоратися.

6. Не надто розтовстіти і швидко повернути форму реально.

Так, генетику ніхто не відміняв, але і вибору способу життя теж. Яка генетика витримає жор в 2 горла "тому що я так хочу" і валяння в ліжку?

Вагітним теж потрібно змушувати себе гуляти, двічі думати, перш ніж з'їсти щось просто з примхи і підібрати активність на радість. Мені просто неймовірно підійшов комплекс Маші Єфросиніної.

7. Не грузіть чоловіків різними дурницями

Це ви перебуваєте на хвилях гормонів та ейфорії від ворушінь плоду. А чоловікові треба коротко і по суті: "Я реву, тому що гормони, зараз пройде", "Збери це ліжечко сьогодні, тому що інстинкт гніздування зводить мене з глузду і не дасть мені заснути без зібраного ліжечка" тощо.

І так, курси підготовки до пологів вибирайте коротші, експрес на 2-3 заняття саме воно. Головне – навчитися масажувати поперек і дати чіткі ввідні, чим і в які моменти чоловік може допомогти в пологах. Вся лірика про грудне вигодовування, купання тощо вивітрюється за лічені дні, потім за фактом всі гуглиш заново.

8. Додавайте до терміну пологів один-два тижні

Це сильно допоможе. Правда. Запитання "ну що?" "ти ще не народила?" в останній місяць постійно вибивають зі стану повного дзену, в який я настійно раджу зануритися після 36 тижнів.

Все одно з цього терміну ви вже будете змушені знизити темп життя з об'єктивних фізіологічних причин. Просто насолоджуйтеся життям і репетируйте дихання в пологах кожен день – для цього раджу відео від Олександра Кобаса.

Рекомендуємо прочитати

Кремль готовит переизбрание Путина

"В 2018 году хозяин России одержит победу на выборах, но нужно, чтобы явка и результат были высокими", - пишет корреспондент Le Figaro....

Це може бути цікавим

Україна не піде на жодні компроміси по Криму, - Андрій Парубій

Намагання запевнити західних партнерів, що Україна може піти на компроміс по Криму є елементом цілеспрямованої кампанії всередині України та поза її межами, аби спробувати легалізувати чи дати законні підстави перебуванню російських окупантів на території країни....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Сім’я Порошенка відвідала прем’єру фільму «Гіркі Жнива»

-Вітаю з прем’єрою першого англомовного повнометражного фільму «Гіркі жнива» про одну з найбільших трагедій ХХ століття – Голодомор в Україні....