Це має бути. Нардепи – про розрив стосунків з Росією

Сьогодні депутати розглянуть питання введення візового режиму з Росією. Вчора Рада звернулася до світу з закликом звернути увагу на безчинства, які чинить Росія щодо громадян України

Сьогодні, як і вчора, парламент України реагує на агресивні дії Російської Федерації щодо українців. Попри те, що з лав БПП лунають заяви, що фракція не голосуватиме за введення візового режиму з РФ, принаймні один з її членів вчора в розмові з НВ наполягав на необхідності переформатування дипвідносин з РФ аж до їх призупинки – зокрема, про це сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу, нардеп БПП Рефат Чубаров.

Нагадаємо, вчора, 5 жовтня, нардепи прийняли дві постанови. Перша – про звернення Верховної Ради України до міжнародних організацій та парламентів іноземних держав щодо засудження і невизнання заборони Росією Меджлісу кримськотатарського народу. Друга – щодо незаконного позбавлення свободи українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени.

Ці два важливих голосування відбувалися у середу – день тижня, коли традиційно парламентарі ігнорують засідання. І попри запевняння, що голосування за ці постанови будуть результативними, під час волевиявлення народних депутатів було реально страшно, що на табло висвітиться менше ніж 226 голосів. Проте спершу з’явилося «248», а тоді «245».

«Депутати приходять [на засідання], коли знають, що їхня позиція відіграє роль», – каже НВ уповноважений президента у справах кримськотатарського народу, народний депутат від Блоку Порошенка Мустафа Джемілєв.

Голова Меджлісу і нардеп Чубаров, наполягає, що в питанні відносин з РФ Рада має приймати дієві і послідовні кроки аж до розриву дипвідносин.

«Парламент робить те, що може зробити. Ми прийняли ці звернення, і це дуже правильно. Головне, щоб їхня реалізація, їхня ефективність були суттєвими. Нам потрібні подальші кроки», - сказав він вчора у коментарі НВ.

Далі, вважає він, необхідно вводити візовий режим з РФ та виходити з СНД. «Нам потрібно переглянути так званий Великий договір між Україною і Росією в частині тих статей, які знівельовані діями РФ, агресією Росії. Я б також переформатував наші дипломатичні відносини з РФ. Зупинка дипвідносин дуже рідко буває у світі. Але це має бути», - заявив нардеп.

Крім того, він пропонує розробити пакет дій щодо поведінки України в міжнародних організаціях, які об’єднують парламенти країн, в Раді Європи. Це має стати важливим інструментом впливу на західних партнерів, щоб домогтися їх залучення у справи України в тій самій мірі, як, приміром, у питаннях поведінки РФ у Сирії.

«Зверніть увагу, що деякі західні країни більш оперативно і жорстко реагують на порушення Росією попередніх домовленостей в Сирії, ніж міжнародних домовленостей щодо України», – додає він.

Заступник голови Постійної делегації України у Парламентській асамблеї Ради Європи, народний депутат від Народного Фронту Георгій Логвинський пояснює, що прийняті Радою звернення матимуть реальний результат.

«Кожна країна, коли оцінює перспективи економічного розвитку своєї держави, відзначає: Росія – це партнер чи ворог, і чи варто з нею розвивати стосунки, приймати гроші Росії», - каже нардеп. На зауваження про те, чому Рада сама не найоперативнішим чином розглядає рішення щодо Росії, Логвинський каже: парламент не може голосувати у дні, коли нема пленарних засідань.

«А ось Комітет ВР у закордонних справах, вважаю, не допрацював, як і під час подій в Криму [початку анексії] не виступив із різкою заявою керівництва. Ми дійсно часто недопрацьовуємо. Не встигаємо за процесом. Але не потрібно стверджувати, що Україну не чують. Країна доволі часто глибоко звучить», – сказав він НВ.

Логвінський теж вважає, що далі потрібно робити все для нарощування санкцій щодо РФ, аж до розриву дипломатичних відносин. Він нагадав, що Україна не визнала парламентські вибори в РФ, відповідно Дума і її рішення є нелегітимними для нас. «Все потрібно розставити на свої місця. Воюємо, а натомість – економічні інтереси РФ присутні в Україні. Є рух людей і грошей. То ми торгуємо чи воюємо?! Весь час гинуть наші хлопці! Думаю, у нас все вийде. Потрібно бажання, а також – перестати прикриватися фінансовими інтересами», – каже він.

джерело: Новий час

Рекомендуємо прочитати

Пасажири заблокували лінію паспортного контролю в аеропорті "Бориспіль"

28 червня о 4:00 годині ранку з аеропорту "Бориспіль" мав вилетіти літак курсом на Хургаду....

Це може бути цікавим

У Києвіі змінять рух відазу п'яти тролейбусів

У зв’язку з асфальтуванням проїзної частини Повітрофлотського проспекту (на дільниці від Повітрофлотського шляхопроводу до вулиці Ю....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Астрономы наблюдали вращение двойной сверхмассивной черной дыры

Многолетние наблюдения за далекой огромной галактикой позволили увидеть вращение пары сверхмассивных черных дыр в ее центре....