Найбільше українці бояться не війни, а залежності від іноземних кредитів - соцопитування

Найбільшою зовнішньою загрозою українці вважають залежність від кредитів МВФ, ЄС та США. Такими є результати соцопитування Центру Разумкова.

Не військову агресію Росії, а фінансові проблеми, спричинені потраплянням України в боргову залежність від іноземних кредиторів українці вважають основною зовнішньою загрозою національній безпеці країни. Про це свідчать результати національного соціологічного опитування Центру Разумкова, презентовані у Києві в середу, 5 жовтня. З п'яти балів, якими соціологи просили оцінити українців зовнішні загрози, опитані дали 4,4 бала залежності країни від кредитів США, Європейського Союзу, МВФ та інших міжнародних фінансових інституцій.

Такі зовнішні загрози, як неприхована збройна агресія, гібридна війна з боку Росії та міжнародний тероризм не суттєво, але  поступаються місцем фінансовим проблемам, повідомив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко під час презентації результатів соцопитування. Опитування було проведене з 27 по 31 травня 2016 року в усіх України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Відношення до корупції не змінюється

За словами Биченка, серед внутрішніх загроз для національної безпеки України найбільш небезпечною респонденти визначили корупцію включно з крадіжками, нелегальним перепродажем власності, кумівством та тендерними махінаціями. "Громадяни реагують на реальний результат. Для людей важливі засудження за злочини. А те, що один звинувачений у корупції в Панамі, а інший у Лондоні - для людей це не є результатом боротьби з корупцією. Тому попри створення і роботу нових антикорупційних інституцій, люди вважають корупцію найсерйознішою внутрішньою загрозою для існування країни", - наголосив Андрій Биченко.

Серед інших внутрішніх загроз опитані визначили тривале перебування країни у економічній кризі та безробіття, насильство озброєних загонів "ДНР" та "ЛНР", олігархічні групи. Найменш загрозливими факторами для національної безпеки українці визначили зростання числа вимушених переселенців - з п’яти балів реальність такої загрози респонденти оцінили на 3,2 бала.

При цьому більше половини опитаних  - 55,6 відсотка - вважають однаково небезпечними внутрішні та зовнішні загрози незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, йдеться у результатах дослідження.

джерело: dw.com

Рекомендуємо прочитати

В Киеве водитель, избегая столкновения, сделал двойной смертельный наезд на пешехода

В Киеве на улице Щербаковского, что неподалеку от метро "Нивки", произошло ужасное ДТП с двойным наездом на пешехода, в результате чего мужчина скончался....

Це може бути цікавим

У сусідній з Україною країні в медичних цілях легалізували марихуану

У Польщі з'явився закон, згідно з яким марихуану можна буде придбати в аптеках у лікувальних цілях....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Росія відправляє на передову в АТО підрозділи з колишніх ув'язнених

Російські війська набирають до підрозділів за контрактом осіб з кримінальним минулим для ведення бойових дій на Донбасі....