Київський зоопарк запустив проекти для незрячих

Київський зоопарк запустив проекти для незрячих

КП «Київський зоопарк» започатковує кілька нових соціальних проектів для людей з вадами зору, для пацієнтів лікарень та малюків з дитячих будинків столиці.

Про це розповіла завідувач відділом юннатів столичного звіринцю Валентина Кардонова, пише Українська правда. Київ.

За її словами, тварини з зоопарку уже кілька разів навідувалися у гості до дітей з «Охматдиту».

— Це таке знайомство з тваринами для малюків, які поки, за станом свого здоров’я не можуть відвідати зоопарк. Це зоотерапія. Малюкам дуже сподобалось. Ми плануємо продовжувати такі заходи. Разом з тим зараз ми працюємо над акцією для людей з вадами зору. Вони зможуть познайомитись з тваринами через дотик, — розповіла Кардонова.

Перша акція «Зоопарк на дотик» запланована вже на 15 жовтня. Для людей з вадами зору готують тактильну зоомапу України, а також відбитки слідів тварин.

Познайомитися з великими тваринами, такими, як зубр чи слон, незрячим не вдасться. Але вони зможуть познайомитись з шиншилами, тхором, кроликом, морськими свинками, птахами, рептиліями (черепахами, зміями, агамою бородавчатою), козенятами, пацюками.

За словами Кардонової, усі тварини, яких пропонують відчути на дотик, неагресивні, звиклі до рук та з відповідними щепленнями, тому є безпечними, навіть для хворих малюків, які не мають алергічних реакцій.

— Відвідати першу акцію «Зоопарк на дотик» зможе група з 20 осіб (це 10 незрячих і 10 осіб, які їх супроводжують). Ми вивчимо попит, і плануємо проводити ще кілька таких акцій. Після цього проекту маємо намір виїжджати до малюків з дитбудинків, — розповіла Кардонова.

— Діти з сиротинців відвідують зоопарк безкоштовно, але коли тварина сама приїжджає в гості та ще й її можна погладити – це зовсім інші відчуття. Ми бачили це захоплення в очах малюків з лікарні і впевнені, що подібні акції варто продовжувати, — додала Кардонова.

Авто з зоопарку зможе привезти близько десятка пухнастиків та рептилій – саме стільки кліток може комфортно розташуватися в машині. Наразі для втілення цього проекту звіринець потребує кліток для транспортування.

— Брати гроші з людей ми не будемо, але ми радо приймемо в дар клітки для транспортування. Нам треба клітки з пластиковими піддонами 50-39-27 см та для птахів 61-40-65 см. Але ми просимо благодійників звертатися до нас за телефоном (097) 614-38-85, щоб ми отримали саме, те, що потрібно, — підсумувала Кардонова.

Ірина Балачук, «Українська правда. Київ»  загрузка...

Читайте також