Експерт розповів, як можна створити офшори в Україні

Запровадження особливого податкового режиму для учасників індустріальних парків  призведе до величезних втрат державного бюджету та створення офшорних зон в Україні.

Про це заявив народний депутат Віктор Пинзеник під час розгляду в сесійній залі проекту закону "Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо розвитку вітчизняного виробництва шляхом стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки через індустріальні парки".

- Ми розглядали закон, по-суті, про створення офшорів в Україні. Офшори - це місце, де податків немає, або вони менші. І це можливо, якщо є статус індустріальних парків, - сказав він.

Пинзеник наголосив, що про розвиток інвестиційного клімату не можна говорити в умовах, коли один сплачує податки, а інший - ні.

- Про який інвестиційний клімат ви говорите, коли можна в такий спосіб знищити будь-якого інвестора? - спитав народний депутат.

Крім того, додав Віктор Пинзеник, конкуренція відбувається в площині - національний продукт та імпорт.

- В силу технологій не може бути розстрочене збирання ПДВ відносно національного продукту, але це не стосується  імпорту. Як може вижити українська економіка, якщо, по-суті, імпортний товар дотується? Це унікальна мрія українського чиновника - звільнити когось від податків, - додав народний депутат. В такому випадку, підкреслив Віктор Пинзеник, краще одразу оголосити перелік підприємств, які звільнятимуться від податків, а ще краще - прізвища власників цих підприємств.

За словами Пинзеника, у 2005 році уряд скасував функціонування всіх вільних зон і митні надходження збільшилися в два рази.

- Запропонований закон призведе до величезних втрат бюджету, - сказав народний депутат.

Водночас, парламент ухвалив проект закону в першому читанні. Законопроектом пропонується внести наступні зміни до Податкового кодексу України, зокрема:

- визначити виключний перелік критеріїв до учасників індустріальних парків, що мають право на застосування стимулюючих особливостей оподаткування (мінімальна кількість робочих місць, види діяльності, середня заробітна плата по підприємству);

- встановити терміном на 10 років особливості оподаткування податком на прибуток  учасників індустріальних парків (перші п’ять років за 0% ставкою, наступні п’ять років за ставкою вдвічі меншою за базову (сьогодні 9%);

- надати можливість розстрочення строком на 5 років сум податку на додану вартість щодо операцій з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту устаткування, обладнання та комплектуючих до них, матеріалів резидентами індустріальних парків, якщо такі товари використовуються ними для облаштування таких індустріальних парків або для здійснення господарської діяльності у їх межах;

- передбачити можливість органів місцевого самоврядування встановлювати пільги та знижені ставки зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку за земельні ділянки та орендної плати за користування земельною ділянкою державної чи комунальної власності, на якій створено індустріальний парк, для резидентів індустріальних парків.

Рекомендуємо прочитати

Эксперт: Украинская правоохранительная система работает на фальшивую картинку

Президент Всеукраинской ассоциации операторов рынка безопасности Сергей Шабовта заявил, что украинская правоохранительная система не готова к террористическим атакам....

Це може бути цікавим

НБУ рекомендує бізнесу перейти на розрахунки в євро

Національний банк України рекомендує бізнесу перейти на розрахунки в євро....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Трамп назвал организаторов теракта в Манчестере "лузерами"

Президент США Дональд Трамп назвал "лузерами" организаторов теракта в английском Манчестере, объяснив, что эпитета "чудовища" те недостойны....