В системі ProZorro.Продажі успішно пройшов публічний тестовий аукціон

Сьогодні, 4 жовтня, відбувся тестовий аукціон у ProZorro.Продажі. “З молотка” “реалізували” актив (будинок у Києві) одного із збанкрутілих банків. Аукціон  пройшов вдало. Система продемонструвала свою стабільність та функціональність. За перебігом транзакцій спостерігали у реальному часі три десятки журналістів. Загалом процедура тривала близько двох годин, як і типовий реальний аукціон.

Prozorro.Продажі - це новітня система, яку державні органи використовуватимуть для продажу майна. Першим партнером системи вирішив стати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Він реалізовуватиме через ProZorro.Продажі майно та активи банків-банкрутів. Юлія Берещенко, голова Департаменту консолідованих продажів і управління активами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, повідомила, що раніше вдавалося щомісяця проводити максимум 500 аукціонів. Цього недостатньо, щоб реалізувати все майно та активи, якими управляє Фонд (наразі оціночна вартість 100 млрд. грн., 20% від цієї суми становить майно, 80% - права вимоги). ProZorro.Продажі має допомогти пришвидшити процес продажу за справедливу ціну.

Система діятиме на засадах ProZorro, які відпрацювали за минулий рік в сфері публічних закупівель. Прозорість гарантує дворівнева архітектура. Її формують ЦБД та електронні майданчики. Нині проходить процедура акредитації. Вже 14 майданчиків підключилися до системи. Вони працюють із ЦБД через API. Всі користувачі мають можливість обрати будь-який майданчик і побачити усі аукціони в системі. Усі майданчики отримують лоти для продажу одночасно. Але 90% комісії від продажу отримує саме той, через який конкретний лот було продано. Майданчики мають зацікавити потенційних покупців кращими умовами сервісу. Усі дані, починаючи від заведення лоту і до визначення переможця, доступні в електронній формі. Перебіг продажу за допомогою кількох кліків мишкою може відстежити будь-хто. Керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій Соболєв переконаний, що за таких умов маніпуляції із проведенням торгів неможливі.

Така система є зручною для моніторингу продажів громадськими активістами. А для електронних майданчиків вона є стимулом до розвитку чесної ринкової конкуренції. Заступник мінстра економічного розвитку і торгівлі Макс Нефьодов відзначив, що нова система відіб’є бажання у недобросовісних учасників торгів вдаватися до махінацій під час аукціонів. Окрім того,  ця реформа не вимагатиме додаткових витрат з бюджету на початковому етапі. Адже реалізується за кошти донорів.

Трансперенсі Інтернешнл Україна забезпечує технічну сторону проекту Prozorro.Продажі. Зокрема, доки проект є на початковій стадії, на балансі організації перебуватимуть сервери з центральними базами даних. Місію організації в проекті пояснив Координатор програми розвитку системи PrоZorro.Продажі Євген Білик:

TI Україна є точкою довіри між усіма сторонами у створенні системи ProZorro.Продажі - державою, бізнесом, та громадянським суспільством. На час пілотного проекту ЦБДзберігається на балансі TI Україна, донори надають фінансування на створення системи нам, а також ми напряму співпрацюємо з державними органами, першим з яких є Фонд гарантування вкладів, заради створення дійсно прозорої та відкритої системи.

Головним донором проекту виступає підприємницький фонд Western NIS Enterprise Fund. Ірина Озимок, керівник Програми місцевого економічного розвитку, пояснила:

- ProZorro.Продажі, так само як ProZorro, є ще одним реальним кроком в процесі боротьби з корупцією. Відкрита електронна система дає змогу залучити громадян як учасників трансформаційних процесів та реформ в Україні. Більше того, завдяки проекту, реформуватимуться і державні органи, які давно потребують оновлення. Саме це і є місією Western NIS Enterprise Fund – підтримувати трансформаційні проекти та агентів змін в Україні, щоб змінювати життя людей на краще.     

Орієнтовний час запуску повноцінної роботи системи - середина листопада.

Довідково: Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом $150 млн, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Він має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом, фонд проінвестував $168 млн. у 118 компаній із приблизно 25 000 працівників та зробив можливим залучення $1,4 млрд в компанії України та Молдови. З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF забезпечує фінансування інноваційних, високоефективних програм, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові.www.wnisef.org

Рекомендуємо прочитати

Чим відрізняються польські та українські вандали

Історик, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович розповів, чим відрізняються польські та українські вандали....

Це може бути цікавим

​ECOLINES и АВТОЛЮКС совместно презентовали новые направления

Объединение одного из крупнейших операторов рынка автобусных перевозок Восточной Европы ECOLINES и украинской компании АВТОЛЮКС позволило разработать новые маршруты из Украины в Европу....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Експерт пояснив, чому політичні призначення відкидають Україну на 10 років назад

«Політичні призначення себе не виправдали....