Активісти виявили порушення в Товаристві Червоного Хреста України

Міністерство охорони здоров’я України багато років фінансує патронажну службу Товариства Червоного Хреста України, яка не здійснює діяльності в сфері охорони здоров’я. Чому так відбувається – повинні врешті розібратися правоохоронні органи. Про це стало відомо з результатів перевірки Державної аудиторської служби України, які були опубліковані на сайті служби.

Отже, після численних запитів та звернень Тransparency International Україна до різних відомств, сюжетів у ЗМІ, інших публічних заходів Державна аудиторська служба України нарешті перевірила Міністерство охорони здоров’я та виявила, що відомство виплатило з коштів державного бюджету Товариству Червоного Хреста України 252,3 млн. грн., проте діяльність у сфері охорони здоров’я патронажною службою ТЧХУ не здійснювалась.

Голова Севастопольської міської організації Товариства Червоного Хреста України Олександр Коваленко, який став викривачем корупції в ТЧХУ, висловив подяку юридичному раднику ТІ Україна Дмитру Кузіну, голові комітету ВРУ з охорони здоров’я Ользі Богомолець, Міністру охорони здоров’я Уляні Супрун, телевізійній ведучій «Надзвичайних новин» Вікторії Сеник, колегам з ТЧХУ та всім представникам ЗМІ, які доклали зусилля для перевірки ситуації в ТЧХУ.

ТІ Україна, починаючи з листопада 2015 року, приділяє пильну увагу до вивчення можливих зловживань у Товаристві Червоного Хреста України, про які повідомляють викривачі. Тоді до організації звернулися волонтери, які розказали про численні випадки торгівлі гуманітарною допомогою з боку ТЧХУ, яка надійшла для розповсюдження серед малозабезпечених верств населення та тимчасово переміщених осіб з окупованих територій. Отримані за гуманітарну допомогу гроші представники Червоного Хреста називали «благодійними внесками». Окрім того, волонтери повідомили про факти платного проведення курсів першої медичної допомоги, які повинні бути безкоштовними для усіх охочих, та про інші неправомірні дії співробітників відділень поважної громадської гуманітарної організації у Києві та інших регіонах України.

Юристи Тransparency International Україна звернулися з цією інформацією та доказами до правоохоронних органів, Міністерства охорони здоров’я України, а також партнерів Товариства Червоного Хреста України і вимагали втрутитись у ситуацію і не ігнорувати оприлюднені факти, що вказували на можливість зловживань.

Також ТІ Україна разом з волонтерами провела акцію в день виборів нового керівництва Товариства, щоб привернути увагу до відсутності публічної звітності та інших непрозорих процедур у діяльності ТЧХУ.

 - Факт того, що Державна аудиторська служба виявила порушення та повідомила про них правоохоронні органи – це результат спільної кропіткої праці викривачів і багатьох небайдужих людей. Державні аудитори підтвердили те, про що ми вже багато місяців повідомляємо державні відомства та правоохоронні органи. І зараз, під час формування бюджету на наступний рік, результати перевірки можуть вплинути на вирішення проблеми в той час, коли в бюджеті не вистачає грошей на мінімальні потреби державних та комунальних лікарень. Сподіваємось, що врешті-решт правоохоронні органи знайдуть і покарають винних, а безвідповідальне витрачання державних грошей на патронажну службу Товариства Червоного Хреста України припиниться, – коментує юридичний радник ТІ Україна Дмитро Кузін.

До ТІ Україна продовжують звертатися викривачі корупції в державних органах. На переконання представників організації, підтримка і робота з викривачами – сфера, яка має високий потенціал для розвитку.

Рекомендуємо прочитати

Уран не перестает удивлять ученых

Новое исследование из Технологического института Джорджии указывает на то, что необычный угол вращения Урана может являться причиной другой непонятной особеннос....

Це може бути цікавим

У Києві повернуть історичну назву проспекту Перемоги

Депутати Київської міської ради погодили проект рішення щодо перейменування проспекту Перемоги та повернення йому історичної назви....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве изменят режим работы метро ко Дню Конституции

На День Конституции в Киеве - 28 июня - метро будет работать на час дольшеОб этом сообщили в пресс-службе Киевского метро на их официальном сайте....