Українську залізницю змушують скасувати тендери на 109 млн грн

АМКУ забов’язав скасувати результати чотирьох тендерів ПАТ «Українська залізниця» на суму близько 109 млн грн.

Антимонопольний комітет України (АМКУ), розглянувши чотири скарги ТОВ «Трейд Коммодіті» щодо порушення ПАТ «Українська залізниця» в особі філії «Центр забезпечення виробництва» законодавства при проведенні закупівлі за державні кошти по чотирьом тендерам, виніс рішення, яким зобов’язав замовника відмінити процедури.

Очікувана вартість закупівель по чотирьом тендерам (закупівлі мастильних олив та мастильних матеріалів (оливи моторні для дизельних двигунів) мала скласти близько 109 млн грн.

Таке рішення Комітету на своїй сторінці у Facebook оприлюднила державний уповноважений АМКУ Агія Загребельська, зазначивши, що АМКУ прийняв скаргу ТОВ «Трейд Коммодіті» по всім тендарам 14 вересня.

Як повідомила державний уповноважений АМКУ, в скаргах компанія посилається на те, що пропозиції компаній, які приймали участь в тендерах, були неправомірно допущено до них, та просила Колегію АМКУ зобов’язати замовника скасувати рішення про допущення учасників до аукціону та зобов’язати замовника відмінити торги.

У ході розгляду Колегією були встановлені численні порушення, зокрема, термін дії банківських гарантій компаній, не відповідають вимогам документації – «не менше ніж 125 днів з дати розкриття». Крім того, скан-копія банківської гарантії ТОВ «Міроіл» не містить в тексті посилання на програмний комплекс, яким накладено підпис, що не відповідає вимогам документації – «в тексті гарантії вказується посилання на програмний комплекс, яким накладено підпис». Також договір добровільного страхування відповідальності перед третіми особами за забезпечення тендерної пропозиції, наданий скаржником у складі тендерної пропозиції, не відповідає вимогам документації. Також банківська гарантія ТОВ «Вог Аеро джет» містить посилання на тендерну документацію, затверджену Головою тендерного комітету — Начальником управління закупівельних процедур, тоді як нова редакція документації (після внесення змін) затверджена заступником голови ТК — начальником юридичного управління з правових питань.

- Пропозиції учасників тендерів не відповідали вимогам документації та повинні були бути відхилені замовником. Не відхиливши пропозиції, замовник порушив вимоги закону та застосував дискримінаційний підхід під час розгляду та оцінки пропозицій, — пояснила рішення АМКУ Агія Загребельська.

Рекомендуємо прочитати

14 судових справ про дискримінацію. Кращі цитати

Рівність завжди вважалась основною правовою категорією....

Це може бути цікавим

Укрзализныця прокомментировала информацию о запрете ж/д сообщения с Россией

Украина не планирует прекращать железнодорожное сообщение с Россией....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Який напій сприяє утворенню злоякісних пухлин

Якщо жінка щодня випиває по одному келиху вина або вживає одну порцію іншого алкогольного напою, у неї підвищиться ризик раку грудей....